Košarka: zdesetkane Celjanke do pomembne zmage proti Čeliku, Zlatorog nemočen proti Ciboni

Kljub težavam s poškodbami so članice ŽKK Athlete Celje po odlično odigrani končnici premagale ŽKK Čelik Zenica in se prebile na 2. mesto na lestvici regionalne lige. Laščani so v ligi ABA že v petek gostovali pri zagrebški Ciboni. V neizenačeni tekmi so zmogli le 44 točk, kar ni bilo dovolj za kaj več kot za 16. poraz v tem tekmovanju.

Z izjemnim finišem do 2. mesta
Celjski strateg Damir Grgič je lahko v soboto na parket poslal le osem igralk. Derbi z vrha lestvice regionalne lige je bil večino časa izenačen. V prvi četrtini sta obe ekipi dosegli 20 točk, do počasa pa so si Celjanke priigrale 2 točki prednosti. V tretji četrtini so pobudo prevzele košarkarice Čelika in v zadnjo četrtino vstopile s 3 točkami prednosti. V uvodu zadnje četrtine so gostje razliko še povečale in bile blizu 11. zmagi v letošnji sezoni regionalne lige. A s tem se Celjanke niso strinjale in v finišu prestavile v višjo prestavo. Tekmo so zaključile z delnim izidom 21:2 in se ob izteku igralnega časa veselile zmage z 9 točkami razlike (77:68).

V celjski vrsti je znova blestela Tina Trebec, ki je 22 točkam dodala še 15 skokov. Sanja Orozović je dosegla 17 točk, kapetanka Teja Oblak pa je 12 točkam dodala še 6 asistenc. Gostje so se na izid tekme pritožile saj naj bi imeli domačini v določenem trenutku šest igralk na parketu.

Z 9. zmago v regionalni ligi so Celjanke na 2. mestu prehitele sobotne nasprotnice, ki imajo odigrano tekmo manj. Tekmo 15. kroga proti Hemofarmu bodo članice ŽKK Athlete Celje odigrale že v sredo. Tekma v športni dvorani Gimnazije Celje – Center se začne ob 19. uri.

Athlete Celje : Čelik Zenica 77:68  (20:20, 20:18, 14:19, 23:11)

Athlete Celje: Gajić 10 (7 sk.), Orozović 17 (6 sk.), Oblak 12 (6 podaj), Klavžar 4, Jagodič 12, Trebec 22 (15 sk.)

Poročanje portala Kosarka.si: Celjanke s sanjskim finišem 21:2 do zmage

Cibona povozila Zlatorog
Vprašanje zmagovalca na tekmi lige ABA med Cibono in Zlatorogom je hitro dobilo odgovor. Zagrebčani so tekmo odprli z rezultatom 13:0. Prvo točko za Laščane je s prostega meta v 8. minuti dosegel Danijel Vujasinovič (13:1). Prvi in edini koš iz igre v prvi četrtini je s trojko v 9. minuti dosegel Nejc Strnad (15:4). Cibona je prvo četrtino dobila z rezultatom 17:5. Tudi nadaljevanje tekme je potekalo v podobnem tonu. Do polčasa so košarkarji Zlatoroga zmogli le 16 točk, Cibona jih je dosegla 37. Drugi polčas je bil zgolj formalnost. Zlatorog je še naprej slabo zadeval, Cibona pa je višala vodstvo in tekmo mirno pripeljala do konca. Končni rezultat je bil 80:44.

Najkoristnejši igralec srečanja je bil Goran Suton, ki je 20 točkam dodal še 12 skokov. Najboljši strelec Laščanov je bi z 8 točkami Luka Lapornik. Po osmem zaporednem porazu in šestnajstem v sezoni Zlatorog ostaja na dnu lestvice lige ABA. V soboto jih čaka gostovanje pri beograjskemu Partizanu, ki so ga letos že enkrat premagali.

Cibona : Zlatorog Laško 80:44 (17:5, 20:11, 22:17, 21:11)

Zlatorog: Škifić 5, Brodnik 6, L. Lapornik 8, Vujasinovič 6, Omić 6, M. Lapornik 2, Dimec 2, Strnad 6, Mahalbašić 3. Trener: Ivan Sunara