Košarka: zdesetkane članice komaj do zmage v Grosuplju; člani zmagali na tretjeligaški premieri

Celjske košarkarice so v četrtek v vnaprej odigrani tekmi 4. kola gostovale v Grosuplju in poleg Gajićeve in Marićeve pred tekmo ostale še brez Alme Potočnik in večji del tekme brez Eve Lisec. Sredi 3. četrtine so gostje vodile za 10 točk, a so gostiteljice v 33. minuti povedle za 2. V 37. minuti so Dolenjke vodile že 5 točk in se morda ustrašile zmage, pri gostjah pa je večje izkušnje uveljavil trojec, ki je prispeval 52 od 59 celjskih točk.

Grosuplje : Athlete Celje 56 – 59 (15-21, 13-15, 13-10, 15-13); Orozović 22, Abramovič 17, Gabrovšek 13, …

Po pregledu z magnetno resonanco in pregledu pri dr. Marku Macuri je dokončno znano, da bo Marica Gajić zaradi poškodbe zunanje stranske vezi v levem kolenu izpustila celoten prvi del sezone. Gajićeva je omenjeno poškodbo kolena staknila v prometni nesreči 2. oktobra. Če bo rehabilitacija potekala po načrtih bo ena najbolj obetavnih igralk na področju nekdanje Jugoslavije za celjsko ekipo lahko ponovno zaigrala po novem letu, ko se bo začel drugi del jadranske lige in domačega državnega prvenstva. Po Živi Macuri je Gajićeva že druga nosilka igre celjske ekipe, ki v prvem delu sezone na igrišču ne bo mogla pomagati svojim soigralkam.

Ostali izidi

Celjanke na lestvici s 3 zmagami vodijo. V 4. kolu DP bo Athlete v sredo, 24. oktobra, ob 19.30 v dvorani Gimnazije Celje – Center gostil Odejo iz Škofje Loke. Dva dni za tem jih čaka gostovanje v okviru Mednarodne ženske košarkarske lige pri Mladem Krajišniku v Banja Luki.

§ § §

Celjski košarkarji so po preboju iz 4. SKL – vzhod uspešno pričeli tekmovanje v 3. SKL – vzhod.

Luxuris Celje : Nazarje 80 – 64 (25-12, 25-17, 20-18, 10-17); Ambrož 15, Kahvedžić in Zorko 14, Bregar 11, Kočevar 10, …

Posavje Krško : Calcit Basketball 96:59

Konjice : Vrani Vransko 61:71

Janče Prit : Tinex Medvode 93:87

Primafoto : Bistrica 62:65

Krka mladi : Komenda Hram Gorjan 76:55

V 2. kolu Celjane čaka gostovanje v Komendi.