Košarka: Zlatorog prepričljivo premagal Parklje, vrača se Strnad

Košarkarji laškega Zlatoroga so včeraj zvečer odigrali tekmo 12. kroga Lige Telemach proti ljubljanskim Parkljem. Varovanci Ivana Sunare so kljub slabšemu začetku zanesljivo vknjižili novo zmago v državnem prvenstvu. V začetku tedna so se dogovorili tudi o vrnitvi nekdanjega kapetana Nejca Strnada v moštvo.

Izenačena prva četrtina, nadaljevanje v znamenju Zlatoroga
Parklji, ki so trenutno na zadnjem mestu Lige Telemach, so se favoriziranim gostiteljem dobro upirali v prvi četrtini. Ljubljansko moštvo je po prvih 10 minutah vodilo s 3 točkami prednosti (20:23). Z delnim izidom 10:0 so Laščani prišli v vodstvo, ki ga do konca srečanja niso več izpustili iz rok. Do polčasa so si priigrali 13 točk prednosti (45:32). V drugem polčasu gostom niso dovolili, da bi se preveč približali, na koncu tekme je semafor z rezultatom kazal 93:64 v korist domačih.

Za osmo zmago v Ligi Telemach je Alen Omić dosegel 20 točk in 8 skokov, Luka Lapornik 17 točk, Simo Atanacković pa 15. Pri Parkljih je bil z 18 točkami najboljši strelec Esmir Rizvić. Z 8 zmagami na 11 tekmah varovanci Ivana Sunare zasedajo 3. mesto v Ligi Telemach. Na vrhu je Helios z 10 zmagami in 1 porazom, na drugem pa šoštanjska Elektra z 9 zmagami in 2 porazoma.

Zlatorog Laško : Parklji 93:64 (20:23, 25:9, 20:17, 28:16)

Zlatorog: L. Lapornik 17, Nikolič Smrdelj 4, Vujasinovič 9, Omić 20, M. Lapornik 8, Dimec 7, Atanacković 15, Mali 7, Gruev 6. Trener: Ivan Sunara

Statistika
Rezultati in lestvica

Vrača se Strnad
V nedeljo Laščane čaka srečanje lige ABA proti zagrebški Cedeviti. V ekipi bo tudi nekdanji kapetan Nejc Strnad, ki je v začetku tedna podpisal pogodbo do konca sezone. Strand je v Laškem preživel štiri sezone: 2005/06 ter od poletja 2007 do konca sezone 2009/10. Nato se je odpravil k grškemu prvoligašu Kavali, vendar si je že po prvi tekmi težje poškodoval koleno in je moral na kar dve operaciji. Letošnjo sezono je začel pri Rogaški.  Za Zlatorog je odigral 136 prvoligaških tekem rednega dela sezone in je s 1760 doseženimi točkami za Mileto Lisico (2414) in Miljanom Goljovićem (2212) tretji najboljši strelec kluba.