Košarka: Zlatorog prepričljivo slavil v lokalnem derbiju

Včeraj sta se v 13. krogu Lige Telemach pomerila KK Zlatorog Laško in KK Rogaška Crystal. Tekma v Laškem je bila izenačena le v prvi četrtini, v nadaljevanju pa so varovanci Ivana Sunare prevladovali na igrišču in se ob izteku igralnega časa veselili zmage s 33 točkami razlike.

Prepričljiva zmaga na štajerskem derbiju
Košarkarji Rogaške so ritmu Laščanov sledili le v prvi četrtini. Gosti so v 3. minuti povedli z rezultatom 5:7. Na vodstvo gostov so Laščani odgovorili z delnim izidom 10:1. Po prvi četrtini je bil rezultat 20:14. V nadaljevanju tekme so domači prestavili v višjo prestavo in si do polčasa priigrali 23 točk prednosti (47:24). V tretji četrtini so domači nadaljevali v podobnem ritmu in nekajkrat povedli tudi za 35 točk. Zadnja četrtina je bila tako le formalnost.

Za zmago z rezultatom 98:65 sta po 15 točk dosegla Luka Lapornik in Alen Omić, Jure Škifič jih je dodal 13. Najboljši strelec tekme je bil Boban Tomič, ki je za Rogaško dosegel 16 točk. Trener Zlatoroga Ivan Sunara je po tekmi povedal: “Igralci so izpolnili moja pričakovanja. Prepričljivi smo bili v vseh prvinah, celotno tekmo premočni in zato mojemu moštvu izrekam zaslužene čestitke.”

Zlatorog Laško : Rogaška Crystal 98:65 (20:14, 27:8, 25:15, 26:28)

Zlatorog Laško: Škifič 13, L. Lapornik 15, Nikolič Smrdelj 5, Vujasinovič 5, Omić 15, M. Lapornik 11, Dimec 2, Atanackovič 11, Mali 4, Gruev 4, Strnad 6. Trener: Ivan Sunara