Košarkarice Athleta Celje že osmič državne prvakinje

Košarkarice Athleta Celje so po seriji treh zmag v finalnih tekmah proti Triglavu že osmič v zgodovini samostojne Slovenije postale državne prvakinje. Tretjo tekmo, ki se je končala z izidom 71:56 v korist Celjank, so dobile na domačem parketu in si po dveh zaporednih sezonah, v katerih je bil boljši kranjskogorski HiT, naslov vrnile v svoje vitrine.

Ekspresni finale, kot ga nekateri imenujejo, se je že drugič v zgodovini končal po tretji tekmi (prvič se je končal v sezoni 2007/2008). Celjanke so tekmo izvrstno začele in prvo četrtino dobile za sedem točk, drugo za šest, v tretji četrtini so bile boljše košarkarice Triglava, ki so do konca tekme popustile in Celjanke so jih na tretji tekmi premagale za petnajst točk.

Za celjski ženski košarkarski klub je bil že petnajsti nastop v finalu, kar dvanajsti zaporedni, vsekakor pa so košarkarice kranjskega Triglava s prvo uvrstitvijo v finale nasploh dosegle zgodovinski uspeh.  Za slednje gredo zasluge trenerju Tomu Orešniku, katerega je selektor Boris Zrinski imenoval za enega od pomočnikov.

Rezultati vseh treh finalnih tekem:

Prva tekma, 3. 5. 2012: Athlete Celje : Triglav 79:73 (65:53, 35:34, 12:19)

Druga tekma, 5. 5. 2012: Triglav : Athlete Celje 59:68 (15:22, 27:45, 40:53)

Tretja tekma, 7. 5. 2012: Athlete Celje : Triglav 71:56 (21:14, 39:27, 52:41).

Za najkoristnejšo košarkarico finala je bila izbrana Tina Trebec, Athleta Celje.