Košarkarice brez težav; fantje so se morali malce podvizati

Celjske košarkarice so imele v lanski sezoni na tekmah z Grosupljim veliko težje delo, kot je to primer v letošnji sezoni.

Po uvodnih 12:6 in gostujoči minuti odmora so Dolenjke nudile dober odpor vse do 23:23, potem pa so varovanke Damirja Grgića povedle z dvomestno prednostjo, a je gostjam do konca polčasa vseeno uspelo priti na pol ducata točk zaostanka.

Po glavnem odmoru gostujoča zasedba ni imela niti najmanjših možnosti za uspeh, saj je Athlete tretjo četrtino dobil za 22 točk. Po poškodbi se je na igrišče uspešno vrnila Annamaria Prezelj, tekmo pa je izpustila Američanka Evans.

ATHLETE CELJE : GROSUPLJE 80:49 (21:19, 17:13, 30:8, 12:9)

9. Domžale 0/11 11

V četrtek, 19. januarja, je v okviru ženske jadranske lige ob 19.00 na sporedu tekma v Kranju, v soboto pa v okviru državnega prvenstva gostovanje pri Ježici.

§ §

Celjski košarkarji so v tekmi 11. kola 2. slovenske košarkarske lige z nekaj več težavami, kot bi bilo pričakovati glede na položaj ekip na lestvici, ugnali zasedbo iz Šoštanja.

S trojko Koštomaja so domači dvomestno razliko vzpostavili še v prvi četrtini. Sredi druge je domača prednost narasla na 18 točk, toliko pa je bila tudi ob polčasu. V drugem delu domači prednosti niso uspeli še bolj povečati, na drugi strani pa je Elektra zagrozila minuto in pol pred koncem, ko je bilo 76:69. Vseeno se gostitelji niso dali zmesti in so do konca razliko povečali za pet točk.

CELJE : ELEKTRA ŠOŠTANJ 81:69 (22:12, 29:21, 16:12, 18:20)

12. Elektra Šoštanj 1/10 12

V torek, 17. januarja, je ob 19.00 na vrsti povratna pokalna tekma v Slovenskih Konjicah, kjer Celjani branijo 13 točk prednosti. Naslednja ligaška tekma je na sporedu v soboto, in sicer v Grosuplju.