Košarkarice Celja še 17. postale pokalne prvakinje

Celjske košarkarice so se po zanesljivi polfinalni zmagi nad Ježico (104:61) v finalu zaključnega turnirja pokalnega tekmovanja pomerile s Triglavom. Kranjčanke so nudile dober odpor, toda v Slovenskih Konjicah so do zmage prišle Celjanke in tako še 17.  bile okronane z nazivom pokalnih prvakinj.

Cinkarna Celje : Triglav 72:67 (14:18, 14:10, 21:23, 23:16)

Strelke Celja: Čeh 13, Seničar, Bartelme in Loomis 12, Simmons in Debeljak 6, Jelenc in Gbemuotor 4, Štirn 3

Prva četrtina je pripadla igralkam Triglava, ki so bile skozi večji del le te v prednosti. V drugi četrtini so se Celjanke pred odhodom na odmor uspele rezultatsko poravnati z nasprotnicami, potem, ko je met za tri uspešno zadela Lea Bartelme. Prvi polčas se je tako končal z 28:28.

Zelo izenačen in enakovreden boj se je nato nadaljeval tudi v tretji četrtini, katero so Kranjčanke dobile za dve točki (49:51). 3 minute pred koncem je Blažka Čeh, ki je dosegla največ točk v taboru Cinkarne, z doseženim košem in ob tem še uspešno zadetim prostim metom svojo ekipo popeljala do prednosti 8 točk (67:59).

Vse dvome o zmagovalcu finala je razblinila Maruša Seničar, ki je 36 sekund pred koncem zadela prosti met. Cinkarnarke so tako slavile z 72:67, kar jim je v vitrino prineslo novo trofejo.