Košarkarice Cinkarne ligo WABA odprle z zmago proti hrvaški zasedbi

Košarkarice Cinkarne so 23. sezono v WABA ligi odprle z visoko zmago proti Plamenu iz Požege. V domači dvorani so proti hrvaški zasedbi slavile z visokih 124:50.

Cinkarna Celje : Plamen Požega 124:50 (34:11, 26:23, 34:4, 30:12)

Cinkarna Celje: Becker 25, Silva 19, Gbemuotor 18, Žibert 16, Štirn 15, Bartelme 15, Uranker 10, Iseinoski in Blagus 3, Čeh 2

Celjanke so že v prvi četrtini pokazale, da so precej boljši nasprotnik v primerjavi s Slavonkami. Razpoloženi sta bili Niyah Becker in Jite Sophia Gbemuotor. Kanadčanka je bila na koncu s 25 točkami najboljša strelka obračuna, Nigerijka, ki nastopa tudi za mlado slovensko reprezentanco, pa je ob 18 točkah prispevala še 15 skokov in kar 5 ukradenih žog.

V drugi četrtini so Hrvatice zaigrale nekoliko bolje, kljub temu pa so varovanke Damirja Grgića na odmor odšle z visokih 60:34. Celjska prednost je v drugem polčasu še dodatno narasla, tik pred iztekom obračuna pa je dosegla vrhunec, ko je znašala že kar neverjetnih 76 točk.

Cinkarna je na koncu slavila s 124:50, omeniti pa velja tudi Thayno Silvo, ki je v statistiko z 19 točkami in 14 skoki vpisala dvojni dvojček. Točke je sicer prispevala vsa deseterica košarkaric, ki so stopile na parket.

Celjanke so tako sezono odprle z zmago v državnem prvenstvu in WABA ligi, v domačem tekmovanju sledi jutrišnji domači obračun s Triglavom, v mednarodnem pa jih v torek čaka gostovanje v avstrijskem Gradcu.