Košarkarice dobile slovenski obračun

Po skoraj mesec dni trajajočem premoru se je za celjske košarkarice nadaljevalo tekmovanje v ženski jadranski ligi. Premor je vrsti Damirja Grgića koristil, da so lahko pocelili nekaj poškodb, v prvi tekmi druge faze tekmovanja pa so v slovenskem derbiju v Kranju vpisali novo zmago.

Gostje so imele pobudo vso prvo četrtino in v njej največ povedle za šest točk. Celjska zasedba je še bolje zaigrala v drugi četrtini in na polčas odšla s prednostjo 24:41.

V 25. minuti je Zala Friškovec s trojko postavila izid 26:57, gostje pa so pred zadnjo četrtino ohranile 19 točk razlike. Ko je tri minute in pol razlika še vedno znašala 20 točk, je postalo jasno, da bo Triglav zelo težko ustvaril preobrat, čeprav je do konca svoj zaostanek uspel zmanjšati.

Zelo uspešno se je po poškodbi, ki jo je staknila prav v dvorani na Planini vrnila Annamarija Prezelj.

Triglav : Athlete Celje 57:69 (12:16, 12:25, 18:20, 15:8)