Košarkarice glavne na Štajerskem; fantje ukrotili Parklje

Tekma drugo- in tretjeuvrščene ekipe 1. slovenske ženske košarkarske lige ni bilo nič kaj izenačeno, saj so Celjanke od vsega začetka zagospodarile na igrišču, na koncu pa dosegle več kot dvojno zmago. Dve igrali Athletea, Larisa Ocvirk in Shante Evans, sta dosegli 30 indeksnih točk in s tem postali najboljši igralki kola.

Po 12 minutah srečanja so varovanke Damirja Grgića vodile s 25:4, ob polčasu pa je bilo 48:18. Ocvirkova je že v 13. minuti prišla do dvojnega dvojčka. Tretjo četrtino so bolje odprle gostje in po delnem izidu 2:9 je domači trener vzel minuto odmora, ki je zaustavila mariborski nalet. Zadnja četrtina je znova prepričljivo pripadla košarkaricam iz knežjega mesta.

ATHLETE CELJE : MARIBOR 93:49 (18:4, 30:14, 17:19, 28:12)

L. Ocvirk 24 (16 skokov), Prezelj 18 (5 skokov, 5 prid. žog), Evans 14 (19 skokov, 7 podaj), Marić in Slonjšak 12, Krošelj 11, …

Damir Grgić, Athlete Celje: “Zaslužena zmaga. Čestitke mojim igralkam, prav tako pa Mariborčankam.”

Andrej Kuzma, Maribor: “Zelo korektna tekma iz naše strani. Čestitke Celju za zmago.”

9. Domžale 0/8 8

V naslednjem kolu so Celjanke proste, bodo pa v četrtek, 8. decembra, v okviru lige WABA gostovale pri Crveni zvezdi.

§ §

Celjsk košarkarji so tekmo 7. kola 2. slovenske košarkarske lige začeli z 8:0, a so nasprotniki iz glavnega mesta kmalu prišli na 9:8. Sledilo je še nekaj serij na vsaki strani, ob polčasu pa je domača ekipa vodila za štiri točke.

V 27. minuti so gostitelji povedli za 15, po trojki prvega strelca tekme, Tadeja Koštomaja, pa je domača ekipa pred zadnjo četrtino vodila za 18 točk. Ko so gostje sredi zadnje četrtine prišli na 67:61 je Jernej Kobale reagiral z minuto odmora, s katero je zaustavil nalet mladih gostov.

CELJE : PARKLJI 81:70 (15:13, 25:23, 25:12, 16:22)

Koštomaj 21 (3 ukr. žoge), Milovac 15, …

ECE TRIGLAV – LJUBLJANA 96:51

PLAMA PUR – KONJICE 66:73

GROSUPLJE – ILIRIJA 81:90

KOLPA ČRNOMELJ – MESARIJA PRUNK SEŽANA 68:83

AKK BRANIK – ELEKTRA ŠOŠTANJ 90:74