Košarkarji v trilerju potegnili kratko, dekleta začenjajo z domačo jadransko ligo

Celjski košarkarji so začeli s tekmovanje v drugoligaški konkurenci, ki jo z uvrstitvijo na sam vrh nameravajo po tej sezoni zapustiti in se po dolgih letih vrniti v družbo prvoligašev.

Njihov načrt so na začetku nekoliko otežili igralci ligaša iz Podčetrtka, ki so jih v uvodni tekmi v Obsotelju ugnali po podaljšku.

Prvih 18 minut sta bili ekipi, ki sta bili v napadu dokaj razpoloženi izenačeni, do polčasa pa so Podčetrtani pobegnili na +8. V 24. minuti so Celjani zaostajali za 14, v 35. pa za 10. V izteku zadnji četrtine so vendarle uspeli ujeti termalce in s košem velikana Saliha Nuhanovića malo pred koncem izsiliti podaljšek.

V dodatku sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, najboljši strelec tekme, Dejan Milašinović (30 točk), pa je 9 sekund pred koncem domače s trojko povedel v vodstvo 103:100.

Terme Olimia Podčetrtek : Celje 103:101 (26:28, 33:23, 19:19, 17:25, 8:6)
Hunt 22, Nuhanović 18 (18 skokov), Rizman 16, Grušovnik in Koštomaj (10 podaj) 15, Držić 12, …

V soboto, 13. oktobra, bodo Celjani v dvorani I. OŠ gostili Medvode.

§

1. ženska košarkarska liga

Cinkarna Celje : Akson Ilirija 81:43 (16:7, 19:12, 19:4, 27:20)