Luka Plavčak nastopil na olimpijskem stadionu v Londonu

V teh dneh London gosti svetovno prvenstvo v atletiki za invalide. Slovenska odprava šteje samo dva športnika, in sicer Celjana Luko Plavčaka in Šentjurčana Henrika Planka.

26-letni Plavčak je nastopil v metu kija v kategoriji F51 in z razdaljo 15,46 metra zasedel 11. mesto. Njegov cilj je bil sicer doseči razdaljo okoli 17 metrov, študent zgodovine in nekdanji judoist pa ambicij ne skriva, saj bi rad na olimpijskih igrah v Tokiu leta 2020 osvojil kolajno.

Na velikih tekmovanji prekaljeni 42-letni Plank je v metu diska v kategoriji F52 zasedel osmo mesto. V finalu je imel težave z metalno palico in na koncu dosegel razdaljo 14,88 metra.

Oba tekmovalca je v Angliji spremljal trener Luka Cmok, Plavčaka pa tudi njegov osebni asistent, svetovalec in fizioterapevt Matic Zupanc.