Madžari drugič zapored “narezali” pivovarje

Po treh tednih so se rokometaši Celja Pivovarne Laško v devetem kolu Velux EHF Lige prvakov znova pomerili s Pick Szegedom, tokrat na Madžarskem. S slovenskimi prvaki na gostovanje ni odpotoval Blaž Janc, ki ga je v posteljo položila viroza. Ena boljših ekip skupine B je vrsti Branka Tamšeta prizadejala nov poraz.

Celjani so začeli bolje in vodili z zadetkom ali dvema prednosti, kar je trajalo do 14. minute. Domači so s serijo 6:0 ušli gostujoči zasedbi, ob polčasu pa je bila razlika pet golov.

V drugem polčasu so se pivovarji največ približali na tri zadetke zaostanka, madžarska zasedba s slovenskim in še kakšnim pridihom, pa je v zadnji četrtini tekme zanesljivo držala prednost. Pri celjskih rokometaših je blestel vratar Gajić, ki je zbral 15 obramb in preprečeval, da bi razlika preveč narasla. Strelsko je bil najbolj razpoložen kapetan Luka Žvižej s sedmimi zadetki.

MOL-Pick Szeged : RK Celje Pivovarna Laško 27:22 (15:10)

Športna dvorana Szeged, 3000 gledalcev, sodnika: Mazeika, Gatelis (oba LTU)

MOL-Pick Szeged: Sierra, Šego 10/1 obramb; Obranović, Kallman 6, Bodo, Gorbok 1, Dos Santos 3, Zubai, Balogh 3/1, Skube 5, Blažević, Gaber 4, Šoštarič 1, Rodrigez 1, Banhidi 3, Buntić; trener: Juan Carlos Pastor

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 1/5

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Gajić 15/4 obramb; Malus 1, Babarskas, Razgor, Suholežnik, Marguč 2, Grošelj, Poteko, Zarabec 2, Kodrin, Patrianova, Mačkovšek 5, Mlakar 4, Žvižej 7/2, Bećiri 1; trener: Branko Tamše

8. IFK Kristianstad 9 1 2 6 243 : 270 (-27) 4

V sredo, 7. decembra, bo ob 19.00 na sporedu domače srečanje v okviru Lige SEHA, v goste pa prihaja ekipa iz Našic.