Maribor z igralcem več komaj strl žilave Celjane

Celjski nogometaši so v 28. krogu na gostovanju pri vodilnem Mariboru izgubili z 1:0. Celjani so od 4. minute igrali z igralcem manj.

Tekma v Mariboru je že na začetku ponudila razburljivo dogajanje, ko so Celjani ostali brez enega igralca. Že v 4. minuti je zaradi grobega prekrška, po katerem igre ni mogel nadaljevati Aljaž Antolin, pordel celjski kapetan Tomislav Tomić. Celjani so se kljub izključitvi Tomića dobro upirali vodilnim Mariborčanom ter si kljub manjši posesti žoge, v prvem polčasu celo priigrali nekaj nevarnih priložnosti. Največjo v 35. minuti, ko je po desni strani lepo prodiral Kuzmanović in poslal nevarno podajo pred mariborska vrata. Domači branilci žoge niso uspeli izbiti, do priložnosti pa je prišel Begić, ki pa je streljal naravnost v vratarja Juga. Na odmor sta ekipi odšli z rezultatom 0:0.

Tudi drugi polčas je potekal podobno, z večjo posestjo žoge, Celjani pa so čakali na protinapade. V 64. minuti je imel Zaletel izjemno priložnost, da bi po kotu, ki ga je priigral Čop, z glavno zadel v polno, a je vrata zgrešil za nekaj centimetrov. Le nekaj minut za tem, v 68. minuti, pa so Mariborčani vendarle unovčili številčno prednost in povedli. Zmagoviti gol za končnih 1:0 je zadel Đorđe Ivanović. Tik ob koncu tekme so imeli sicer grofje lepo priložnost po podaji iz kota, toda Zaletel ni dobro zadel in žoga je zletela mimo desne vratnice. Tekma se je končala z minimalno zmago Mariborčanov.

MARIBOR − CELJE 1:0 (0:0)