Za utrditev na 4. mestu mesninarke boljše od mlinark

Celjske rokometašice so v 13. kolu 1. A državne rokometne lige za ženske gostovale pri tradicionalnih rivalkah za mesta tik pod vrhom lestvice.

V Ajdovščini so po uvodnem vodstvu Celjank z 1:2 potek dogodkov narekovale  gostiteljice in v 13. minuti povedle s 6:2. Po drugem vodstvu domačih s štirimi goli prednosti so mesninarke zaigrale bolje v 21. minuti z zadetkom Jasmine Pišek prišle na gol zaostanka. Tolikšna je bila razlika tudi ob polčasu.

Celjanke so takoj na začetku drugega dela izenačile, preko Sanje Vrček pa v 36. minuti prešle v vodstvo. Vseeno sta bili ekipi še nekaj časa precej blizu, v tekmi z malo zadetki pa je prelomen trenutek predstavljala serija treh golov in vodstvo gostij s 16:20 v 55. minuti.

MLINOTEST AJDOVŠČINA : Z’DEŽELE 18:21 (10:9)
Čerenjak in Kodele po 5, Vrček 4, Regner 3, …