Neptunovci na DP priplavali sedem medalj

Neptunovci na DP Kranj 2015Celjska plavalna ekspedicija je zadovoljna z udeležbo na državnem prvenstvu, ki ga je gostil Kranj. Na štiridnevni prireditvi je sodelovalo 19 plavalk in plavalcev Neptuna.

Prvo ime kluba, Anemari Košak, je s časom 30,25 z osebnim rekordom drugič zapored osvojila naslov prvakinje na 50 m hrbtno. Na 100 m prosto je Košakova s časom 57,77 zasedla 2. mesto. Enak uspeh ji je uspel tudi v tekmi na 100 m hrbtno. Še tretje srebro je osvojila na 50 m prosto.

Gašper Frece je z osebnim rekordom na 100 m prostor zasedel 3. mesto, bron pa je osvojil tudi na 200 m kravl.

Hana Firšt je v svoji udarni disciplini na 200 m prsno osvojila bronasto medaljo.

Trenerski štab je bil na koncu izredno zadovoljen z dosežki, saj so neptunovci skupaj z vsemi medalisti in finalisti odplavali kar 73 rezultatov sezone.

*neptunovci Kranj zapustili z nasmeški; foto: PK Neptun