Neptunovci uspešni na državnem prvenstvu v Kranju

Minuli vikend so se plavalci prve in druge ekipe celjskega plavalnega kluba Neptun udeležili državnega prvenstva za kadete, mladince in člane v Kranju. Varovanci Martina Karlina in Roberta Kekcuoseglija so dosegli nekaj odmevnih rezultatov.

Plavalci celjskega PK Neptun so domov prinesli devet medalj. Temu so dodali še kopico finalnih uvrstitev ter osebnih rekordov. Najuspešnejši med celjskimi plavalci je bil Gašper Pevec, ki si je v mladinski konkurenci priplaval dve zlati medalji v disciplinah 100 m prsno in 200 m prsno. V slednji je v absolutni konkurenci osvojil tudi srebro medaljo. Najuspešnejša plavalka je bila tokrat Izabela Pakiž Rumpf, ki je v kategoriji mladink osvojila kar tri medalje in sicer dve srebrni v disciplinah 100 m in 200 m prsno, ter bron v disciplini 50 m prsno. Dve srebrni medalji je v kadetski kategoriji v disciplinah 800 m in 1500 m prosto osvojil še Jakob Lesjak, v članski kategoriji pa si je v disciplini 1500 m prosto srebro priplavala Lena Bornšek.