Neugoden poraz Celjank v Bolgariji, kjer so zapravile lepo prednost

Celjske košarkarice so po novoletnem premoru nocoj nadaljevale s tekmami v jadranski ligi. Pot jih je tokrat vodila na severozahod Bolgarije, kjer je bila pred njimi izjemno pomembna tekma za preboj na zaključni turnir.

Domačinke so tekmo odlično začele in v 6. minuti vodile z 20:5. Celjanke so do konca prve četrtine prišle bližje za 10 točk. Takoj po začetku 2./4 je Cinkarna prišla na -3, potem pa znova bolje zaigrala domača vrsta, ki je ob polčasu “bežala” za 8.

Po glavnem odmoru so varovanke Damirja Grgića pokazale povsem drugačen obraz in po pol ure igre vodile za 11 točk!

Vseeno to na koncu ni zadostovalo za zmago. Montana je v 37. minuti prešla v vodstvo, a je na drugi strani Zala Friškovec vrnila s trojko in znova so vodile Slovenke. S trojko gostujoče Američanke Chatrice White je bil 69 sekund pred koncem rezultat 68:67. Do konca so domače zgrešile prosta poskusa, a Celjanke vseno niso prišle več do meta. Končni izid je s protih metov postavila najboljša strelka tekme Hristina Ivanova (27 točk). Mogoče je manjko športne sreče na koncu “izravnava” za celjsko norčevanje iz domače plakatne napovedi tekme …

Do konca rednega dela tekmovanja je preostalo še pet tekem. Na zaključni turnir se uvrstijo prve štiri ekipe.

Montana : Cinkarna Celje 70:67 (22:17, 17:14, 5:24, 26:12)