Nogomet: NK Celje s točko iz Fazanerije; Šampion s tremi iz Bele krajine

Po premoru zaradi reprezentančnih tekem so se nadaljevale tekme v Prvi ligi. Celjani so z gostovanja v Murski Soboti prinesli točko, čeprav so ves drugi polčasi gostitelji igrali brez izključenega Maruška.

Mura 05 : Celje 2:2 (2:1); 1:1 – Žitko 16.’, 2:2 – Gobec 61.’.

Poročanje Prve lige (+video)

Poročanje NK Celje

Poročanje ND Mura 05 – pregled po minutah

Poročanje porala Pomurje.si (fotogalerija)

Izjavi trenerjev

Marijan Pušnik, trener Celja: Čestitam Muri za točko. Če bi nam kdo pred tekmo ponudil točko bi jo z veseljem sprejel. Mura je zelo dobra ekipa, imajo dobrega trenerja in dober igralski kader. Po tekmi pa moram priznati, da sem razočaran. Petdeset minut smo imeli igralca več in iz tega bi morali iztržiti več. Oba zdetka smo prejeli po hitrih in organiziranih protinapadih Mure oz. po našem strelu s kota. To je bila velika taktična napaka našega moštva, ker nismo prej prekinili teh akcij. Potem smo prevzeli pobudo, vendar smo žal zelo neučinkoviti pri zaključnih udarcih kar se nam ponavlja že šest, sedem krogov. Kljub mladosti morajo fantje ohraniti mirnejšo glavo v zaključnih akcijah. Mislim pa, da je bila tekma borbena, agresivna in da so gledalci imeli kaj za videti, sam pa priznam, da domov odhajam z malce grenkim priokusom.

Oliver Bogatinov, trener Mure: Meni je malce žal, da je prišlo do te izključitve, saj je bil po mojem mnenju to ključni moment, ki je obrnil tekmo. Do tistega trenutka so lahko vsi videli dokaj lep nogomet. Škoda, da je prišlo do izključitve, kajti lahko bi bilo še boljše. Do takrat sta si obe ekipi ustvarili priložnosti.

10. Mura 14 3 2 9 17 : 27 – 10 11

V soboto, 27. 10., bo na Areni Petrol ob 17. uri srečanje z Olimpijo.

§ § §

Varovanci Janija Žilnika so v tekmi 12. kola 2. SNL v Črnomlju preobrnili vodstvo gostiteljev in jih pustili pri dnu prvenstvene razpredelnice.

Bela krajina : Šampion 1:2 (0:0); 1:1 – Rade Jovanovič 75.’, 1:2 – Žiga Škoflek 78.’.

Zavrč : Šmartno 1928 4:0

Dravinja Kostroj : Kalcer Radomlje 1:3

Roltek Dob : Garmin Šenčur 2:1

Krško : Krka 1:1