Nogomet: pri porazu z Olimpijo pomagal sodnik; tudi Šampion prejel tri zadetke

Po sobotni tekmi z Olimpijo so v celjskem taboru imeli veliko pripomb na sojenje. Sporna je bila 11-metrovka v 23. minuti, ko so gostje povedli, po mnenju rumeno-modrih pa je bil kazenski strel neupravičen, na drugi strani pa sodnik Čeferin tovrstnega strela ni dosodil v vsaj treh primerih. Zeleno-beli so v drugem polčasu vodili že z 0:3 in zdelo se je, da je vsega konec. Jugović je za domače četrt ure pred koncem igralnega časa zadel z 11 m, Verbič pa je vlil upanje z zadetkom v 88. minuti, ko mu je iz protinapada podal Žurej. Rumeno-modri so skušali izenačiti, vendar jim vključno s petminutnim dodatkom to ni uspelo.

V 6. kolu bodo Celjani gostovali v Mariboru. Tekma bo v soboto, 16. 8., ob 19. uri.

§ § §

Začelo se je tudi drugoligaško tekmovanje, kjer barve Celja zastopa Šampion, ki v tem rangu nastopa tretjo sezono. V 1. kolu so Žilnikovi fantje klonili v Radomljah. V soboto, 17. avgusta, bo ob 17.30 prvo domače srečanje, in sicer s Krškim.

Kalcer Radomlje – Šampion 3:0 (0:0)

Krško – Šenčur 3:1

Šmartno 1928 – AH Mas Tech 2:0

Bela krajina – Aluminij 0:4

Farmetch Veržej – Roltek Dob 0:3