Nogomet: sedme Domžale s 4 goli pobegnile za 4 točke; Šampion ostaja predzadnji

V tekmi 10. kola Prve lige, ki je bilo obenem tudi prvo v drugi četrtini državnega prvenstva v nogometu so celjski rumeno-modri klonili proti domžalski vrsti. Ta je od 17. minute igrala z igralcem več, saj je bil pri gostih izključen Matic Žitko, pri NKC pa so bili mnenja, da neupravičeno, zaradi sojenja pa so bili izredno nezadovoljni tudi sicer. Gostitelji so celjsko mrežo načeli v 35. minuti, v drugem polčasu pa zadeli še trikrat.

V sredo, 25. septembra, bo ob 17. uri na Areni Petrol srečanje z Zavrčem, ki so ga Celjani sredi tedna izločili iz pokalnega tekmovanja. Naslednji nasprotnik NKC v Pokalu Slovenije bo velenjski Rudar. Prva tekma bo 23. oktobra odigrana v Šaleški dolini, povratna pa teden dni kasneje na Hudinji.

DOMŽALE – CELJE 4:0 (1:0)

RK: Žitko 17./Celje

Celje: Kotnik, Vrhovec , Krajcer, Centrih, Jugović , Vicente ( 46./Verbič), Gobec, Žitko , Zajc ( 66./Kolman), Žurej ( 79./Bajde), Čadikovski.

§ § §

V 7. kolu 2. SNL je celjski predstavnik doma izgubil s tretjeuvrščeno vrsto iz Šmartnega
ob Paki. Za 1:2 je v 34. minuti zadel Erik Gliha. V soboto je na vrsti gostovanje v