Nogometaši Celja do druge zaporedne zmage v prvenstvu

Nogometaši Celja so v 15. kolu slovenskega nogometnega prvenstva doma gostili tretjeuvrščeni Rudar iz Velenja. V štajersko-šaleškem derbiju so dosegli drugo zaporedno zmago.

Potem, ko so Celjani v prejšnjem kolu po dolgem času dosegli prvenstveno zmago, ki je bila sploh prva pod vodstvom novega trenerja Dušana Kosića, so zmagovito formo podaljšali tudi v to kolo. Na stadionu Z’dežele so gostili velenjski Rudar in ga premagali z 2:1.

Celjani so vso delo opravili v treh minutah druge polovice prvega polčasa, ko je oba gola dosegel Filip Dangubić, ki je bil tudi najbolje ocenjeni igralec tekme.

Najprej je zadel v 35. minuti, ko je po lepi podaji Luka Šušnjare zadel z glavo. Le tri minute kasneje pa je Dangubić, z izdatno pomočjo nespretnih velenjskih branilcev, udaril še enkrat. Tokrat je z mojstrskim zavrtinčenim strelom z roba kazenskega prostora premagal velenjskega vratarja Marka Pridigarja.

V drugem polčasu so Velenjčani vse stavili v napad in imeli nekaj lepih priložnosti, ki pa jih je venomer ustavil zanesljivi celjski vratar Metod Jurhar. Velenjčani se niso vdali, kar se jim je obrestovalo v 82. minuti, ko je po podaji Damjana Trifkovića z glavo zadel Edin Junuzović. Za kaj več kot to, pa je Velenjčanom zmanjkalo časa. Velenjčani so sicer prevladovali tako v posesti žoge, strelih, kot tudi strelih v okvir vrat.

Celjano bodo imeli v 16. kolu priložnost podaljšati zmagoviti niz saj gostujejo pri zadnjeuvrščenemu Ankaranu.