Nogometaši ob zmago v 95. minuti

Celjski nogometaši na svoji zelenici v ljubljanske Olimpije niso ugnali že vrsto let in nič drugače ni bilo niti tokrat, a so zmajčki uspeli priti izenačenja v peti minuti sodniškega podaljška.

Na tribunah objekta na Opekarniški cesti se je tokrat nabralo nekaj več ljubiteljev nogometa, ki pa v prvem polčasu niso mogli uživati v priložnostih, saj sta si obe ekipi pripravili le po eno, a prave nevarnosti za zadetek ni bilo.

Po glavnem odmoru so se se igralci očitno sprostili. V 52. minuti so imeli lepo priložnost gostje, a je dobro posredoval Matic Kotnik. Dve minuti kasneje je bil še v boljšem položaju Lovro Cvek, a je ostalo pri 0:0. Takoj zatem sta sledili priložnosti za Olimpijo, a sta bila strelca nenatančna.  V 61. minuti je po stranskem avtu žoga prišla do Gorana Cvijanovića v kazenski prostor, po njegovem strelu pa je zadela gostujočega igralca Klinarja in se preko gostujočega vratarja odbila v gol. Po vodstvu Celjanov so gostje pritisnili, domači pa so poskušali s streli od daleč. V 95. minuti sta slabo sodelovala domači vratar in branilec Amadej Brecl, kar je izkoristil Nigerijec Eleke, ki je zaobšel domača igralca in žogo poslal v prazna vrata za izenačenje.

Celje : Olimpija 1:1 (0:0)

Arena Petrol, gledalcev 2300, sodniki: Znidaršič (Kranj), Benc (Rače), Friš (Sladki Vrh).
Strelca: 0:1 Klinar (61., a. g.), 1:1 Eleke (90.).
Celje: Kotnik, Brecl, Džinić, Travner, Vidmajer, Cvek, Pungaršek (od 73. Pišek), Požeg Vancaš (od 75. Podlogar), Rahmanović (od 59. Belić), Cvijanović, Volaš.
Olimpija: Vodišek, Klinar, Mitrović, Bajrić, Jurčević (od 60. Štiglec), Cretu (od 69. Avramovski), Kapun, Eleke, Wobay (od 79. Tijanić), Kirm, Benko.
Rumeni kartoni: Brecl, Džinić; Klinar, Cretu, Kapun.

KRŠKO : RUDAR 1_2
RADOMLJE : DOMŽALE 1:1
KOPER : MARIBOR 2:2
ALUMINIJ : GORICA 1:2