Nov poraz Celjank – znova popustile v drugem polčasu

zrk celje celjske mesnine 2016Celjske rokometašice so po porazu z Žalčankami na popravni izpit odpotovale na Dolenjsko, kjer so se v okviru tekem 7. kola 1. A državne rokometne lige v Stopičah pomerile s Krko. Tokrat je na igrišče prvič po poškodbi stopila Alja Janković, vendar to mesninarkam ni pomagalo. Podobno kot teden dni prej so varovanke Sebastjana Oblaka popustile v drugem polčasu.

Po začetnih 3:0 za krkašice so Celjanke prišle v ritem in povedle s 4:5. Ekipi sta bili do 8:8 skupaj, potem pa so pobudo prevzele domačinke in do konca prvega polčasa večkrat vodile s tremi goli prednosti.

Tolikšen zaostanek so Celjanke imele tudi v 37. minuti, potem pa je domačinkam uspela serija 7:0! Zaostanek 10 zadetkov so gostje do konca tekme prepolovile. Pia Hren je za gostujočo zasedbo dosegla 10 golov.

Krka : Celje Celjske mesnine 29:24 (15:13)

Zelene doline Žalec : Branik 36:27
Ž.U.R.D. Koper : Zagorje 18:36
Velenje : Mlinotest Ajdovščina 23:33
Aklimat Ptuj : Ljubljana 23:33