Nov spodrsljaj Celjanov v boju za Evropo

Potem, ko so celjski nogometaši v prejšnjem krogu remizirali z Aluminijem, jim tudi v 32. krogu ni uspelo izkoristiti poraza velenjskega Rudarja s katerim se Celjani borijo za četrto mesto na prevenstveni lestvici.

V nedeljo jih z Velenjčani čaka neposredni boj za četrto mesto, ki še prinaša igranje v evropskih tekmovanjih.

Celjani so tokrat gostovali pri zadnjeuvrščenem Triglavu iz Kranja in nepričakovano izgubili z 1:0. S tem so ostali pri 44 točkah, kolikor jih ima tudi Rudar iz Velenja. Če bi danes Gorica zmagala proti Aluminiju, bi imeli tudi Severnoprimorci 44 točk, a je bil vsaj v tem primeru razplet za Velenjčane in Celjane ugoden, saj je Gorica klonila proti Aluminiju z 1:0. Kakorkoli, obeta se še ogorčen boj za zadnje mesto, ki še vodi v evropska tekmovanja.

Celjski in kranjski nogometaši so se v Kranju pomerili zadnjič v sezoni. Tekmo so bolje začeli Celjani, ki so imeli tekmo pod nadzorom in v 25. minuti skoraj povedli. Iz prostega strela je nevarno meril Tadej Vidmajer, a je odlično posredoval domači vratar Džafić.

Dve minuti kasneje so zapretili tudi Kranjčani. V 27. minuti je nevarno streljal Tijanić, a se je tokrat z odlično obrambo izkazal celjski vratar Jurhar. Tik ob koncu prvega polčasa je iz roba kazenskega prostora zapretil Rudi Požeg Vancaš, vendar se je ponovno izkazal domači vratar Džafić.

V nadaljevanju smo spremljali živahno igro moštev od katerih se eno bori za obstanek, drugo pa za nastopanje v Evropi. Daljšo so potegnili domači nogometaši, ki so v 76. minuti, preko Nejca Pušnika zadeli za vodstvo 1:0. Celjsko moštvo je v izdihljajih tekme poizkušalo rezultat izenačiti, a je ostalo pri rezultatu 1:0 v prid Triglava.

Celjane v nedeljo čaka lokalni derbi z Velenjčani, s katerimi se bodo udarili za četrto mesto na lestvici.

Triglav – Celje 1:0 (0:0)

Strelec: 1:0 – Pušnik (76. min),