Obe celjski košarkarski ekipi do zmag

clanice-zkk-athlete-2016Celjske košarkarice so v 7. kolu tekmovanja v 1. ženski slovenski košarkarski ligi gostovale pri zadnjeuvrščeni vrsti Domžal. Državne prvakinje so imele z gostiteljicami v prvem polčasu nekaj težav, v drugem delu pa so uveljavile svojo kakovost.

Gostiteljice so povedle s 5:0, ki jih je dosegla v Domžale posojena igralka Athletea Lorena Molnar. Še druga posojena Celjanka Ksenija Mitrić je postavila izid prve četrtine – 15:17. Gostje so v drugo četrtino krenile odločneje in sredi tega igralnega obdobja povedle za 13 točk. Domžalčanke so uspele ustaviti gostujoči nalet in ob polčasu zaostajale osem točk.

Po glavnem odmoru smo videli povsem drugačno predstavo, kjer je dominirala favorizirana ekipa.

Domžale : Athlete Celje 41:86 (15:17, 11:17, 9:28, 6:24)
Potočnik 13, Slonjšak 12, Krošelj 10, …

Vlado Velikonja, trener Domžal: “Čestitam našim igralkam za res dobro igro v prvem polčasu. Naredili smo korak naprej. V nadaljevanju pa je prišla do izraza kvaliteta, ki je na strani Celjank. Čestitam jim za zmago.”
Damir Grgić, trener Athlete Celja: “Ne morem biti zadovoljen s prvim polčasom, vendar so v drugem polčasu igralke vse postavile na svoje mesto. Čestitam svojim igralkam za zmago, Domžalčankam pa za borbeno igro.”

9. Domžale 0/6 6

Državno prvenstvo se bo nadaljevalo 3. decembra, vmes pa je na sporedu reprezentančni premor. Slovenija bo v Celju v soboto, 19. novembra, ob 19.00 gostila Litvo.

§ § §

kk-celje-2016Košarkarji Celja so po porazu v Beli krajini v tekmi 4. kola 2. slovenske košarkarske lige za moške gostovali v Slovenskih Konjicah in v regionalnem obračunu znova dvignili krivuljo.

Dravinjci so začeli odločno in povedli z 12:4, a so Celjani za katere ni zaigral Samo Udrih v dobrih treh minutah izenačili na 17 in prvo četrtino dobili za dve točki. Do 17. minute sta bili ekipi z ramo ob rami, potem pa so si manjšo prednost priigrali gostitelji, ki so polčas dobili s 45:41.

Sredi tretje četrtine sta bili ekipi še izenačeni, potem so v prestavo višje »šaltali« gostje, ki so po pol ure igre vodili za osem točk. Varovanci Jerneja Kobaleta so v zadnji četrt nadzorovali potek dogodkov in na koncu zanesljivo zmagali.

Konjice : Celje 69:79 (18:20, 27:21, 13:25, 11:13)