Obetavni celjski kajakaš prvič v članski reprezentanci

Po štirih izbirnh tekmah za sestavo slovenske kajakaške reprezentance za sezono 2023 se je z drugim mestom vanjo uvrstil 20-letni Lan Tominc iz Kajak kanu kluba Nivo Celje.

Utrinek s kajak proge na celjski Špici; foto: Dušan Konda

Pred študentom ekonomije je bil samo 39-letna živa legenda tega športa, Peter Kauzer. Tekme so izpeljali na Savi v Tacnu pri Ljubljani in na Visli v poljskem Krakovu. V reprezentanco se uvrstijo samo trije najboljši.

V slalomsko razprezentanco v kategoriji do 23 let se je uvrstil še en član celjskega kluba, in sicer Jan Ločnikar. V tej kategoriji bo tekmoval tudi Tominc.

Oba sta varovanca trenerja Aleša Kudra.

Na celjski Špici, kjer sta s prvimi zavesljaji začela tudi Tominc in Ločnikar, bo v soboto, 6. maja, tekmovanje za točke slovenskega pokala za kategorije do 18 let. Po Savinji se bo podalo 125 udeleženk in udeležencev iz Slovenije in Hrvaške. Prva vožnja bo ob 11., druga pa ob 13. uri.