Oklepniki pokleknili pred Triglavom

hkcCeljski hokejisti so se v tekmi 4. kola pomerili s kranjsko zasedbo in v 8. minuti preko Davorja Rakanovića zasluženo povedli. Gorenjci so se vrnili v igro še pred zaključkom prve tretjine, ko je vratarja Duha premagal Vilfan. Razmerje v strelih v uvodni tretjini je bilo 19:12 v korist Celja.

V drugi tretjini so več streljali gostje, saj so imeli kar štirikrat igralca več na ledu, a v tem delu igre ni bilo zadetkov.

Triglav je na začetku zadnje tretjine le unovčil igro z igralcem več in prek Ahačiča povedel 1:2. Celjani se niso dali in nagrada je prišla približno minuto in pol pred koncem tekme, ko je po odlični akciji izenačil kapetan Žiga Grahut. Vse je kazalo na prve podaljške v novi sezoni, a se s tem ni strinjal nekdanji igralec Celja, Žan Zupan, in 17 sekund pred koncem izkoristil nepazljivost domačih branilcev ter odločil tekmo.

HK ECE CELJE : HK TRIGLAV KRANJ 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

STRELCI: 1:0 – 7:58 Rakanović (Ogrizek),  1:1 – 16:04 Vilfan (Markič, Štenkler),  1:2 – 40:46 Ahačič (Terlikar, Hočevar), 2:2 – 58:33 Grahut Žiga (Zupanc M., Kastelic), 2:3 – 59:43 Zupan (Hočevar, Terlikar)
STRELI NA GOL: 39 – 30
IZKLJUČITVE: 18 minut ; 26 minut