Olimpija v zadnjih minutah porazila Celjane

Nogometaši NK Celje so kljub dobri igri v 12. krogu državnega prvenstva izgubili proti aktualnemu državnemu prvaku Olimpiji. Usodnih je bilo zadnjih deset minut tekme.

Celjski nogometaši so srečanje začeli bolje saj bi lahko že v uvodnih minutah prišli do vodstva, a je nevaren strel Jakoba Novaka ubranil ljubljanski vratar Ivačič. Celjani so še naprej igrali dobro, kar se jim je obrestovalo v 22. minuti, ko so povedli z 1:0. V akciji je bil ponovno udeležen razpoloženi Novak, ki je v sredini priboril žogo in z lepo globinsko podajo zaposlil Mitjo Lotriča. Ta je podajo spretno sprejel in atraktivno zabil pod prečko.

Olimpija je še naprej igrala neorganizirano, a so v 36. minuti prišli do izenačenja. Celjaki branilec Žan Zaletel je v kazenskem prostoru igral z roko, zato je sodnik pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izvedel Andres Vombergar in izenačil na 1:1 ter postavil izid polčasa.

Drugi polčas se je začel z boljšo igro Olimpije vendar premoči niso znali izkoristiti. Celjani so v 71. minuti prišli celo do priložnosti za ponovno vodstvo. Strelec prvega celjskega gola Lotrič se namreč sam znašel pred ljubljanskimi vrati vendar je slabo meril in streljal naravnost v domačega vratarja. Po tej priložnost so pobudo ponovno prevzeli Celjani in bili boljši nasprotnik. Kljub temu je Olimpija v zadnjih minutah, tudi po zaslugi sodnikov, prišla do zmage. V 85. minuti je namreč po lepi podaji Kronavetra iz prostega strela prvi gol v dresu Olimpije dosegel Macky Bagnack, vendar je bil ob tem Arif Zarifović naredil prekršek nad Zaletelom, vendar sodnika nista piskala in priznala gol. Sodniki so sicer v začetnih minutah srečanja naredili tudi veliko napako v škodo Olimpije, ko po roki celjskega igralca v svojem kazenskem prostoru niso piskali enajstmetrovke za Olimpijo. Usodo Celjanov je v sodnikovem podaljšku z izjemnim golom iz prostega strela zapečatil Kronaveter in postavil končnih 3:1.

12. krog PLTS:

CELJE – OLIMPIJA 1:3 (1:1)

Celje, Stadion Z’dežele, 1.400 gledalcev

Sodnik: Mertik (Odranci), Smej (Fokovci) in Herženjak (Lendava)

Strelci: 1:0 Lotrič (22. min.), 1:1 Vombergar (36. min. /11 m), 1:2 Bagnack (85. min.), 1:3 Kronaveter (90.+ min)

Rumeni kartoni: Travner, Zaletel, Požeg Vancaš, Andrejašič, Lotrič, Zarifović, Bagnack, Tomić

Rdeči kartoni: /

NK Celje: Matjaž Rozman, Žan Zaletel, Jure Travner, Dušan Stojinović, Jan Andrejašič, Lovro Cvek, Žan Benedičič (od 71. min. Rok Štraus), Jakob Novak, Mitja Lotrič (od 89. min. Tilen Pečnik), Rudi Požeg Vancaš, Elvir Ibišević. Trener: Dušan Kosić

NK Olimpija: Aljaž Ivačič, Macky Bagnack, Aris Zarifović, Vitalijs Maksimenko, Dino Štiglec, Tomislav Tomić, Marko Marko Putinčanin, Jucie Lupeta (od 77. min. Stefan Savić), Rok Kronaveter, Asmir Suljić (od 86. min. Kingsley Boateng), Andres Vombergar (od 90. min. Ivan Lendrić). Trener: Zoran Barišić