Pevnikovi izboljšali učinkovitost

logonkceljeGostovanje Celjanov v Kidričevem je bila prva prvoligaška tekma v tem kraju, odkar je Aluminij znova v prvoligaški konkurenci. Tekmo sta zaznamovali nevihti, in sicer na začetku vremenska, v drugem polčasu pa celjska.

Ob koncu nedeljske moče so celjski nogometaši v 29. minuti povedli preko Irfana Hadžića, ki je zadel z glavo po podaji Žige Kousa. Prvi zadetek je prebudil gostitelje, ki so si pripravili nekaj zaporednih priložnosti, do izenačenja pa prišli v tretji minuti sodnikovega podaljška prvega polčasa.

Četrta minuta nadaljevanja je prinesla kar dva zadetka. Najprej je še drugič mrežo domačih zatresel Hadžić, a so igralci iz naselja, ki šteje dobrih tisoč duš izenačili v naslednjem napadu. Še štiri minute kasneje so Celjani še tretjič prešli v vodstvo. Lovre Čirjak je namreč neizkušenega domačega vratarja ugnal z roba kazenskega prostora. Tekma je bila povsem odprta in do zadetka bi v naslednjih akcijah lahko prišli obe ekipi. Končni izid so gostje postavili v 77. minuti, ko je zadel Marin Glavaš.

Aluminij – Celje 2:4 (1:1)

* Športni park Aluminij, gledalcev 400, sodniki: Skomina (Koper), Vukan (Apače), Kordež (Kordež).
* Strelci: 0:1 I. Hadžić (29.), 1:1 Zeba (45.), 1:2 I. Hadžić, 2:2 Kurež (49.), 2:3 Čirjak (53.), 2:4 Glavaš (77).
* Aluminij: Janžekovič, Jakšić (od 85. Florjanc), Turkalj, Zeba, Vezjak, Krljanović (od 71. Brodnjak), Vrbanec, Rogina, Bizjak, Kurež, Škoflek (od 64. Tahiraj).
* Celje: Kotnik, Kous, Klemenčič (od 76. Džinić), D. Hadžić, Travner, Šporn, Lovrečič (od 46. Pišek), Glavaš, Podlogar, Čirjak, I. Hadžić (od 66. Pungaršek).
* Rumeni kartoni: Brodnjak; Lovrečič, Kous.