Pivovarjem z Vardarjem ne gre; mesninarke boljše od Kopra

Celjski rokometaši so po pomembni zmagi nad poljskimi Kielcami odpotovali k skopskemu Vardarju, s katerim v dosedanjih petih dvobojih še niso okusili slasti zmage. Nič drugače ni bilo niti v šestem poskusu pri ekipi s precej višjim proračunom.

Po začetnih 3:3 je makedonska ekipa v 10. minuti pobegnila na 7:3. Po 23 minutah je domača ekipa, pri kateri je bil za razliko od gostujoče razpoložen tudi vratar, vodila z najvišjih 16:10. Tik pred iztekom polčasa je David Razgor zadel za 15:10.

Celjani, ki so imeli na tribunah tudi navijaško podporo, so se v začetku drugega polčasa dvakrat približali na štiri gole zaostanka. Izjemno stabilna domača zasedba je preprečila zmanjšanje razlike in jo na sredi drugega polčasa povečala na sedem, kar je še nekajkrat ponovila. Gostje so ob koncu zaostanek preko Matica Grošlja znižali na pet, tako da je bil izid drugega polčasa neodločen.

HC Vardar Skopje : RK Celje Pivovarna Laško 35:30 (20:15)

HC Vardar: Šterbik  12/1 obramb, Angelov 3 obrambe; Stoilov, Fereirra 3, Maqueda, Dereven 1, Karačić 5, Dujshebaev 8, Abutović, Canellas 1, Cindrić, Čupić 2/1, Dibirov 6, Shishkarev 6, Borozan, Marsenić 3; trener: Gonzalez Guiterez Raul

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 2/2

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 5 obramb, Gajić 3 obrambe; Malus 2, Babarskas, Janc 4, Razgor 3, Suholežnik, Marguč, Grošelj 1, Poteko 1, Zarabec 2, Kodrin 1, Mačkovšek 3, Mlakar 8/2, Žvižej 1, Bećiri 4; trener: Branko Tamše

8. PPD Zagreb 11 2 1 8 262 : 286 (-24) 5

V četrtek, 2. marca, bo ob 19.00 nova tekma lige prvakov, v Celje pa prihajajo nemški Rhein-Neckar Loewen.

§ §

V 16. kolu 1. A državne nogometne lige so celjske rokometašice gostile zasedbo iz Kopra v kateri so veljale za velike favoritinje.

To so upravičile že na samem začetku, ko so v 9. minuti povedle s 6:1, a so se potem preveč sprostile, tako do so gostje v 18. minuti prišle na 8:6. Sledil je nov domači naval in vodstvo ob polčasu za sedem golov.

Gostiteljice so sredi drugega polčasa preko najboljše strelke Pie Hren povedle s 24:15 in tekma je bila odločena. Primorke so do konca uspele zmanjšati razliko, pri mesninarkah pa je do konca tekme zadevala samo še Hren. To je bila sedma zaporedna zmaga ekipe Sebastjana Oblaka.

Celje Celjske mesnine : Ž.U.R.D. Koper 28:23 (17:10)
Hren 8, Belac, Pišek, Privšek, Regner in Vrček S. po 4, …