Pivovarji bogatemu Vardarju pihali za ovratnik

Celjski rokometaši so opravili s predzadnjim letošnjim gostovanjem v SEHA-Gazprom ligi. Tokrat so se odpravili v Makedonijo, kjer jih je gostila prepričljivo vodilna ekipa tega tekmovanja. Gostje so pustili dober vtis, saj se je morala najbogatejša ekipa zelo potruditi za ohranitev nepremaganosti.

Po začetnih 4:4, je Vardar povedel s 7:4, potem pa je kar nekaj časa razlika vztrajala med dvema oz. tremi zadetki prednosti za makedonske prvake. V 22. minuti je ena od dveh ekip iz Skopja v tem tekmovanju povedla za štiri gole, tolikšna pa je bila tudi razlika ob polčasu.

Pri razpoloženem domačem vratarju so gostitelji v začetku drugega polčasa povedli za pet golov in s svojimi hitrimi prehodi v protinapad Celjanom povzročali nemalo težav. Na srečo se je razbranil Urban Lesjak, tako da so pivovarji na sredi drugega polčasa po golu Gala Marguča znižali na 25:24. Po izključitvi Luke Žvižeja je Vardar povedel za tri, kar je Branka Tamšeta primorala, da je nalet domačih prekinil z minuto odmora. Celjani so v 54. minuti prišli na 29:28 in imeli priložnost za izenačenje. Sodnika sta na tribune poslala gostujočega trenerja, kar je njegove varovance spodbudilo, da vztrajajo v borbi in tako je Žvižej v 58. minuti izenačil na 30. Po zadetku domačih je Janc zadel prečko, gostitelji pa so na drugi strani ugnali Lesjaka. Žvižej je še uspel znižati, a je Dujšebajev gostom preprečil možnost izenačenja.

HC Vardar Skopje : RK Celje Pivovarna Laško 33:31 (18:14)

Dvorana Jane Sandanski, 400 gledalcev, sodnika: Gubica, Miloševič (oba CRO)

HC Vardar: Šterbik 14 obramb, Gjorgjeski, Angelov; Stoilov 3, Nedanovski 1, Fereirra 4, Maqueda 3, Dereven 1, Karačić 6, Dujšebajev 2, Cindrić 2, Čupić 3, Dibirov 2, Šiškarev 1, Borozan 1, Marsenić 4; trener: Gonzalez Guiterez Raul

Izključitve: 4 min, 7-metrovke: 0/1

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak 10/1 obramb, 1 zadetek, Gajić 3 obramba, Dobaj; Babarskas, Janc 4, Razgor 4, Suholežnik 1, Marguč 1, Poteko 2, Zarabec 3, Kodrin 1, Mačkovšek 5, Mlakar 3, Žvižej 6/2, Bećiri; trener: Branko Tamše

Izključitve:  12 min, 7-metrovke: 2/2