Pivovarji pred martinovim boljši od vinarjev

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v devetem kolu prvoligaškega tekmovanja gostili Ormožane, ekipo iz spodnjega dela razpredelnice, in z zmago začasno znova zasedli vrh lestvice.

V Zlatorogu je bila tekma v uvodu izenačena prvih pet minut, potem pa so bolj nadaljevali domači, ki so po četrt ure vodili z 9:5. Deset minut kasneje je celjska zasedba vodila z najvišjo razliko prvega polčasa – 16:9. Do glavnega odmora so Prleki uspeli zaostanek zmanjšati na 5.

V drugem polčasu je razlika najprej dvakrat narasla na 6, potem pa so se gostje v 47. minuti ob dveh igralcih več na igrišču uspeli znižati na 25:22. Najboljši gostujoči strelec, Rok Žuran, je kmalu za tem še enkrat dosegel gol za zaostanek treh golov. Celjani niso dovolili presenečenja in razliko do konca podvojili.

Celje Pivovarna Laško : Jeruzalem Ormož 34:28 (18:13)

RK Celje Pivovarna Laško: Pantjar 17/2 obramb, Ferlin; Vujović 2, Jurečič 7, Malus 3, Košec, Razgor 6/4, Ovniček 3, Nenadić 2, Accambray 3, Kodrin 2, Horžen 1, Jezernik, Anić 2, Bećiri 3; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 6 min, 7-metrovke: 4/5

RK Jeruzalem Ormož: Šulek M. 1 obramba, Balent 3/1 obrambe; Bogadi 2, Šoštarič 2, Čudič 2, Žuran 9/1, Škrinjar, Šulek T., Kocbek 2, Horvat, Kosi 1, Ozmec 2, Mesarić 3, Vujović 5; trener: Saša Prapotnik

Izključitve: 4 min,  7-metrovke: 1/3

Jan Jurečič, igralec Celja: »Tekma ni bila lahka. V slovenski ligi so nasprotniki proti nam vedno izredno motivirani. Malce se nam je poznala utrujenost, saj smo padli v realizaciji in ni bilo prave zbranosti v obrambi. A navkljub temu smo tekmo zanesljivo pripeljali do zmage, kar je bil primarni cilj.«

Rok Žuran, igralec Ormoža: »Do 15. minute v prvem delu smo igrali  dokaj dobro, nato pa fizično padli. Celje je to izkoristilo in nam pobegnilo na sedem zadetkov. Razliko smo do polčasa uspeli malce znižati, v drugem delu pa z boljšo obrambo igrali zelo dobro, žal pa to ni bilo dovolj za kaj več kot znosen poraz.«

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 9 1 0 8 -34 2

V soboto, 10. novembra, je v okviru lige prvakov na vrsti gostovanje pri tradicionalnih rivalih v Zagrebu, kjer se bo tekma začela ob 18:00.

*foto: Slavko Kolar