Pivovarji v finalu rokometnega pokala s Koprom, polovičen uspeh košarkarskih ekip

Včeraj so v Podčetrtku odigrali polfinalni tekmi na zaključnem turnirju rokometnega Pokala Slovenije. Člani RK Celje Pivovarna Laško so premagali mariborski Branik in se bodo v današnjem finalu pomerili s koprskim Cimosom, ki je v prvi polfinalni tekmi premagal Jeruzalem Ormož.

Odločili v drugem polčasu
Celjski rokometaši so večji del prvega polčasa zaostajali za Mariborčani. Branik je vodil največ za 3 gole (11:14). V zadnjih sekundah pred odmorom so pivovarji strnili vrste in si priigrali minimalno prednost pred drugim polčasom (16:15). Celjani so drugi polčas začeli silovito in hitro višali prednost. Ko so v 38. minuti povedli s 6 goli prednosti (23:17) je bilo vprašanje zmagovalca bolj ali manj odločeno. Varovanci Vladana Matića so prednost zanesljivo obdržali do konca srečanja in se z zmago z rezultatom 30:27 uvrstili v finale.

Najboljši strelec Celjanov je bil s 7 goli Gašper Marguč, Luka Žvižej jih je dodal 6. Med vratnicama se je izkazal Matevž Skok, ki je zbral 14 obramb. Na drugi strani je bil strelsko najučinkovitejši Celjan v mariborskem dresu Simon Razgor, ki je dosegel 8 golov. V prvem polfinalu so državni prvaki iz Kopra z rezultatom 24:19 premagali RK Jeruzalem Ormož. Finale v večnamenski športni dvorani v Podčetrtku se začne danes ob 20. uri. Tekmo bo spremljala tudi ekipa Celje.info in pripravila bogato foto in video reportažo s Podčetrtka.

Celje Pivovarna Laško : Maribor Branik 30:27 (16:15)

CPL: Perič, Skok 14 obramb, Lesjak 1 obramba; Mlakar, Marguč 7/1, Žuran, Razgor, Toskič 1, Ranevski, Poklar 4, Metličič 3, Zelenovič 4, Žabič 1, Mačkovšek 4, Žvižej 6/2; trener: Vladan Matič

Izključitve: 8 min
7-metrovke: 3/3

Poročanje rk-celje.si

Košarka: Celjanke zanesljivo, Laščani znova poraženi
S tekmami 18. kroga se je končal prvi del 1. SKL za košarkarice. Članice ŽKK Athlete Celje so z visoko zmago proti Ježici potrdile prvo mesto. Pri zmagi z rezultatom 89:40 se je z 21 točkami izkazala Teja Oblak, Sanja Orozovič jih je dosegla 15. Ob ŽKK Athlete Celje so se v ligo za prvaka uvrstili še Triglav, AJM, Grosuplje, Ilirija in Ježica. Prvi krog Lige za prvaka bo na sporedu 13. marca, ko bodo Celjanke gostovale pri Iliriji.

Athlete Celje : Ježica 89:40 (26:9, 15:10, 20:13, 28:8)

Celje: Abramovič 7, Gajič 5, Orozovič 15, Oblak 21, Petrovič, Klavžar, Gabrovšek 8, Macura 7, Jagodič 10, Trebec 14, Bošnjak 2. Trener: Damir Grgič

Statistika

Člani KK Zlatorog Laško so na domačem parketu gostili KK Helios Domžale. Tekma je štela tako za točke v ligi ABA kot Ligi Telemach. Okrog 300 gledalcev je spremljalo izenačeno srečanje. V končnici tekme so bili nekoliko bolj zbrani gostje in se z rezultatom 67:73 veselili druge zmage proti Zlatorogu v letošnji sezoni. V ligi ABA so Laščani z 2 zmagama iz 22 tekem na dnu lestvice. V sredo jih čaka gostovanje pri Hemofarmu. Prvi del državnega prvenstva so zaključili na drugem mestu. Liga za prvaka se začne 24. marca, ko bo Zlatorog gostoval pri Krki.

Zlatorog Laško : Helios Domžale 67:73 (19:21, 14:11, 15:23, 19:18)

Zlatorog: Škifič 11, L. Lapornik 7, Nikolič Smrdelj 10, Vujasinovič 9, Omić 17, M. Lapornik 2, Ž. Dimec 2, Strnad 9. Trener: Ivan Sunara