Plesalci TBA z evropskimi medaljami in še več na državnem prvenstvu

Plesalke in plesalci TBA plesnega centra so v nemškem Bremerhavnu, kjer je bilo od 28. junija do 1. julija potekalo evropsko prvenstvo v hip-hopu, uprizorili prvovrstno presenečenje, in Sloveniji kot člani slovenske reprezentance priplesali kar tri odličja.

Plesalke mladinske hip-hop male skupine Stamina so z vrhunskim nastopom prepričale vso strokovno javnost in osvojile naslov evropskih prvakinj.

connexion_junij_2018A to še ni vse; v članski selekciji je TBA skupina Connexion v finalu uprizorila neverjeten boj za prvo mesto. Čeprav ga je na koncu izgubila, pa je osvojeno drugo mesto v evropski eliti neverjeten dosežek. Hip-hop duo Valentina in Jaša sta celotnemu mozaiku dodala še svoj naslov evropskih podprvakov v kategoriji Hip-hop duo člani.

»Omenjeni rezultati so dokaz, da je s trdim delom kljub neverjetni konkurenci možno priti na vrh plesne Evrope. Izjemno ponosni smo na naše tekmovalce. Slovenija ima evropske prvakinje!« je po zaključku prvenstva dejala ena od ustanoviteljic Plesnega centra TBA Ajda Habjan

Ajda Habjan je ob tem še dodala: »Na tem mestu naj poudarim, da so za ta uspeh zaslužni predvsem vsi naši tekmovalci, njihovi starši in strokovno vodstvo, ternerja in soustanovitelja Tjaša Leban in Boštjan Pavček. Brez želje, odrekanja in verjetja tovrstnih uspehov ni možno doseči. Mislim, da se še sami ne zavedamo, kaj nam je uspelo.«

candy_hop_junij_2018Vsi TBA plesalci in plesalke so si z odplesanimi 12 točkami priplesali 5 finalnih uvrstitev. Sara Jezernik si je v kategoriji članskih solistk priplesala finalno 5. mesto, v kategoriji duo člani s soplesalko Lano Apotekar finalno 6. mesto. Otroške državne prvakinje Candy hop so si v polfinalu priplesale odlično 8. mesto. Članska formacija Crucial, ki šteje 24 plesalcev in plesalk, pa je za las zgrešila finale in se uvrstila na odlično 6. mesto.

Plesalci TBA plesnega centra so se sicer od 23. do 29. junija udeležili tudi državnega prvenstva Plesne zveze Slovenije v modernih tekmovalnih plesih, ki je bil v Športni dvorani Medvode. Več kot 70 plesalcev TBA, ki je šele v tej sezoni odprl svoja vrata v Celju, Šentjurju in Žalcu, je v treh starostnih kategorijah v štirih plesnih stilih (jazz, dicco, modern in hip-hop) tekmovalo v več kot 45 točkah. Priplesali so si 21 finalnih uvrstitev, skupaj 8 odličij, štiri naslove državnih prvakov in štiri naslove vice državnih prvakov.

hip_hop_-mladinski_pari_junij_2018V kategoriji hip-hop skupine so naslov državnih prvakov osvojile skupine v vseh treh starostnih kategorijah, otroška skupina Candy Hop, mladinska skupina Stamina in članska skupina Connexion. Državne prvakinje so postale tudi plesalke otroške disco skupine Disco diamantki.

Vice državna prvaka sta v hip-hop duo postala Jaša Jereb in Valentina Zajt. V kategoriji jazz sta na drugo stopnico stopili otroška skupina Annie in mladinska skupina Harmony. Drugo mesto je slavila tudi mladinska hip-hop solistka Hana Firer.

SKUPNI REZULTATI DRŽAVNO PRVENSTVO PZD MTP 2018 (23.-29. 6. 2018) – Medvode

• več kot 40 točk
  • več kot 70 plesalcev
  • 4 plesni stili (JAZZ, DISCO, MODERN in HIP HOP)