Po četrturni zamudi Celjani po zaslugi vratarja s točko iz Zagreba, čeprav je bila na pladnju tudi zmaga

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so navkljub velikim težavam, ki so jih imeli med potjo v Zagreb, na krilih fenomenalnega vratarja Urbana Lesjaka prišli do pomembne točke v tekmi 4. kola SEHA Gazprom lige.

Pozen prihod na tekmo se je Celjanom močno poznal, saj so gostitelji povedli s 6:2, na polovici polčasa pa 10:5. Po minuti odmora Branka Tamšeta so celjski rokometaši začeli igrati bolje. Pet minut pred koncem prvega polčasa so se po tretjem zadetku v prazno mrežo Zagreba, ki je igral s sedmimi možmi v polju, približali le na zadetek zaostanka, na glavni odmor pa so odšli z -2.

Na začetku drugega polčasa je Zagreb pobegnil na 19:15. Goste je z  odličnimi obrambami reševal Lesjak, a sta dobro branila tudi domača vratarja. Gostitelji so kmalu povedli za pet, po Tamšetovi preknitvi pa so pivovarji dosegli tri zaporedne zadetke. Ko je dobrih 11 minut pred koncem Gal Marguč poskrbel za le še zadetek razlike, je reagiral tudi domači trener Kamenica. A po njej so znova zadeli Celjani, čeprav so v teh trenutkih igrali z igralcem manj in Malus je poskrbel za izenačenje, nato pa dvakrat zapravili napad za vodstvo, v tretje pa le uspeli. Prav vsakič pa je domače zaustavil fenomenalni Lesjak, na čigar krilih so gostje v zadnjih minutah dvoboja držali pobudo, imeli tudi zadnji napad za zmago, ki pa so ga odigrali preslabo, tako da se je tekma končala s prijateljsko delitvijo točk.

RK PPD Zagreb : RK Celje Pivovarna Laško 25:25 (16:14)

Sutinska vrela, 500 gledalcev, sodnika: Mandak, Rudinsky (SVK)

RK PPD Zagreb: Skok 8 obramb, Kastelic 3 obrambe; Marković Ž., Ereš, Mrakovčić 2, Kontrec 4, Vori 3, Marković D., Horvat 3/1, Šušnja 1, Valčić J., Valčić T., Mandalinić 5/1, Ravnić 2, Hrstić 3, Vuglač 2, trener: Silvio Ivandija

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 2/2

RK Celje Pivovarna LaškoLesjak 20 obramb, 1 zadetek, Panjtar; Vujović, Jurečič 2, Malus 4, Razgor 2, Suholežnik, Marguč 4/3, Mitrović 3, Kodrin 1, Makuc, Anić 3, Dujshebaev, Mačkovšek 5, Mlakar 2, Bećiri; trener Branko Tamše

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 3/3

Vardar : Tatran Presov 32:28
Meškov Brest : Dinamo Pančevo 29:26
Gorenje Velenje : Dinamo Pančevo 34:24
Vojvodina : PPD Zagreb 21:29
Metalurg Skopje : Nexe 29:22