Po drugem zaporednem porazu naslov Celjanov ni več tako samoumeven

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v 22. krogu Lige NLB v gosteh pomerili s Koprom in doživeli drugi zaporedni ligaški poraz. Celjani pred tem v državnem prvenstvu niso izgubili in zdelo se je, da je pot do naslova le formalnost. A poraz v prejšnjem krogu proti neposrednim tekmecem iz Velenja ter današnji nepričakovan poraz sta boj za rokometni naslov povsem odprla.

Celjani so se po domačem porazu na rokometnem derbiju v prejšnjem krogu, tokrat nadejali nove zmage. Sam začetek tekme je pripadel Celjanom, ki so povedli, za tem pa so Koprčani prevzeli vajeti igre v svoje roke. Z borbeno igro ter obrambo 5-1 so Celjanom povzročali nemalo težav, ki so jih začinili še z lastnimi napakami. Statičnost celjske obrambe je izkoriščal predvsem Žagar, ki je dosegel pet zadetkov.

Do sredine prvega polčasa so Celjani, kljub mnogim napakam, še nekako držali priključek, nato pa so ob šestminutnem postu Celjanov  Koprčani v 22. minuti povedli celo za šest (13:7). Po novi minuti odmora celjske ekipe in spremembi obrambe gostov v 5-1, so se razmerja malce spremenila. Celjska obramba je začela delovati, napad pa še vedno ni stekel. Vseeno jim je uspel niz 0:4, ko so po 14:8 z zadetki Mlakarja, Kodrina in dvakrat Novaka, do konca polčasa prišli na dva gola zaostanka.

V drugem polčasu so Celjani vseskozi lovili Koprčane, jih na koncu tudi ujeli in imeli napad za zmago, a zgrešen strel in gol Koprčanov v zadnji sekundi srečanja je pokopal celjske upe na preobrat. Koprčani so sicer na začetku drugega polčasa povedli za štiri, vendar se Celjani niso predajali in jih vseskozi lovili ter nekajkrat tudi ujeli. Koper je igral potrpežljivo, medtem ko so celjski igralci igrali preveč individualno. Kljub temu so po zadetkih Novaka in Kodrina izenačiti na 22. Ko se je že zdelo, da se bo tehtnica prevesila na stran gostov, so ti znova začeli delati napake ter tudi zapravili sedemmetrovko za vodstvo. Domači so znova pobegnili, a je Razgor sedem minut pred koncem z dvema zaporednima zadetkoma izenačil (24:24). Sledil je znan scenarij celjskih napak ter ponovnega vodstva Koprčanov za dva (27:25). Ko so domači povedli z 28:26 se je zdelo, da je tekma odločena, a Celjani so se ponovno vrnili in ob izenačenju na 28:28 imeli tudi napad za zmago. Po prekršku Koperčanov so nekaj sekund pred koncem tekme Celjani dobili strel s sedmih metrov. Razgorjev strel je končal v vratnici, domači pa so na drugi strani v zadnjih sekundah prišli do zaslužene zmage. Prvenstvo je tako ponovno povsem odprto. Prednost pivovarjev pred Velenjčani, ki imajo tekmo manj, znaša le še tri točke.

Sedaj je na sporedu reprezentančni premor, ki bo zdesetkane vrste Celjanov še bolj razredčil, saj je kar sedem igralcev (Kodrin, Mazej, Poteko, Horžen Grošelj, Vujović, Novak) na spisku slovenske reprezentance, v člansko izbrano vrsto Hrvaške pa je prvič vpoklican tudi Načinović, v črno gorsko pa gresta Čepić in Dragašević. Tako se bodo pivovarji na naslednje pomembne tekme pripravljali brez številnih igralcev. V gosteh jih namreč najprej čaka tekma s Trebanjci (8. maj), nato pa še verjetno neposredni obračun za naslov z Velenjem (12. maj).

RD Koper 2013 :  RK Celje Pivovarna Laško     29:28 (14:12)

Dvorana Bonifika, brez gledalcev, sodnika: Lah, Sok

RD Koper: Jelovčan 13/2 obramb, Logar; Jovičič 5, Dolenc, Žagar 7, Pavlović 2, Poklar 2, Moljk 2, Smolnik, Muminović, Sanabor, Marić 3, Makuc, Kete 3, Breznikar 3; trener: Uroš Rapotec

Izključitve: 14 min; 7-metrovke: 0/1

RK Celje Pivovarna LaškoVujović 15/1 obramb, Gaberšek obrambi; Mazej, Dragašević 1, Razgor 7/3, Marguč, Grošelj 3, Poteko, Čepić, Kodrin 5, Horžen 1, Kljun, Mlakar 2, Leban 1, Novak 7/4, Načinović; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve:  4 min; 7-metrovke: 7/11

Tomaž Ocvirk, trener Celja Pivovarne Laško: »Čestitke Koprčanom za zasluženo zmago. Vso tekmo smo bili v zaostanku, nismo bili pravi, kot bi imeli preveliko tremo in smo delali nerazumljive napake. Dobro smo se pripravljali in moramo analizirati zakaj smo delali nekatere napake tako v napadu, predvsem pa v obrambi. Okoliščine so nas pripeljale v zelo težak položaj, iz katerega se moramo dvigniti. Igralci so se borili do konca in sam prevzemam vso odgovornost, saj se nismo dobro prilagodili na dano situacijo. Igralci imajo kvaliteto, mesec maj bo odločilen in verjamem, da smo sposobni, imamo kvaliteto, zato bo Celje na koncu prvak.«

Partik Leban, igralec Celja Pivovarna Laško: »Zelo smo razočarani, želeli smo si zmage, da bi se nekoliko dvignili po porazu z Velenjem, a vedeli smo, da bo težko. Prvi polčas so prevladali domači, mi smo jih ves čas lovili, ob samem zaključku nam je zmanjkalo še malo sreče in Kopru čestitamo za zasluženo zmago. Zapravili smo prednost, ki smo jo imeli, na vse nasprotnike se moramo sedaj dobro pripraviti, dobro odigrati in naslov pripeljati v Celje.«