Po visoki prednosti ne preveč prepričljiva zmaga

Današnjo tekmo državnega rokometnega prvenstva so Celjani odigrali v Trebnjem, tamkajšnja ekipa pa je bila pred tekmo na lestvici duga, mesto pred pivovarji.

Trener Tomaž Ocvirk ni mogel računati na Makuca in Šarca, na klopi pa sta bila poškodovaniaMalus in Bećiri.

rokomet_trebnje_celje_oktober_2018_2Na Dolenjskem so gostje začeli obetavno: po četrt ure so vodili z 8:10, deset minut kasneje pa z 11:21. Sledil je padec zbranosti, tako da so Trebanjci pred polnimi tribunami do konca polčasa razliko prepolovili.

Takoj po glavnem odmoru so se domači približali še za en goli, štiri pa je bila razlika tudi po 43 minutah igre. V 53. minuti je bila razlika manjša še za en gol, a Celjani niso dovolili, da bi domačini sploh lahko razmišljali o kakšni točki.

V dresu RKCPL je prvič zaigral William Accambray, na drugi strani pa skrbita poškodbi Grošlja (koleno) in Marguča (dlan).

Trimo Trebnje : Celje Pivovarna Laško 33:36 (17:22)

Trimo Trebnje: Hasič, Urbič, Brana; Cvetko 4, Seferović 3, Dobovičnik 2, Matic Kotar 3, Miha Kotar 2, Marko Kotar 3, Sašek 6/4, Redek 1, Bojanić 3, Grbić, Horžen, Grandovec 1, Cirar 5/3; trener: Benjamin Teraš

Izključitve: 2 min, 7-metrovke: 7/7

Celje Pivovarna Laško: Pantjar, Ferlin; Vujović 4/2, Jurečič 5, Malus, Razgor 1, Ovniček 4, Marguč 3, Grošelj, Nenadić 2/1, Accambray 2, Kodrin 8, Horžen 6, Anić 1, Bećiri; trener Tomaž Ocvirk

Izključitve: 10 min, 7-metrovke: 3/4

Tomaž Ocvirk, trener RKCPL: »Pričakoval sem težko tekmo, a smo na začetku igrali res odlično ter s hitro in dinamično igro prihajali do lepih priložnosti in visoko povedli. Vendar preveč imamo nihanj v igri, kar se nam je zgodilo tudi danes. Tudi drugi polčas smo odprli dobro, nato ponovno popustili, je pa tudi res, da smo imeli danes neverjetno veliko dodatne smole. Poškodbi Grošlja in Marguča sta naredili svoje, nismo koristili Malusa in Bečirija, a s tistimi, ki so bili, zasluženo osvojili dve točki.«

Kristjan Horžen: »Vsekakor je bila tekma z moje strani zelo čustvena. Lepo se je bilo vrniti v Trebnje, v domačo dvorano in pred domačo publiko. A na igrišču se to pozabi in pokaže maksimum. Tekmo smo danes zelo dobro odprli, visoko povedli, nato pa se nam je zgodil padec. A na koncu smo zasluženo tekmo brez večjih težav pripeljali do zmage.«

Celjane čaka naslednja preizkušnja v ligi prvakov v nedeljo, ko bodo gostovali v Nantesu pri finalistih pretekle sezone tega tekmovanja. Prva naslednja domača preizkušnja čaka celjske igralce šele v začetku novembra, ko bo v nedeljo, 4. novembra v Zlatorogu gostovalo Zaporožje. Za to tekmo in tekmo z Zagrebom (18. 11.) v klubu pripravljajo posebno akcijo za nakup vstopnic. Namreč ob nakupu članskega paketa Start bo vsak kupec za darilo prejel namesto ene, dve vstopnici, in sicer za tekmo z Zaporožjem in tudi za tekmo z Zagrebom, poleg tega pa še s strani Accambraya podpisano majico Enkrat za Cele, vedno za Cele. Z vstopnico za tekmo z Zaporožjem si bo mogoče 4. 11., ogledati tudi nogometni derbi Celje : Maribor.