Pomembna prvenstvena zmaga celjskih rokometašev

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 16. krogu gostovali pri Kopru in po ogorčenem boju zabeležili zelo pomembno zmago v prvenstvu. To je tretja zaporedna zmaga v treh tekmah drugega dela prvenstva. V prejšnjem 15. krogu so celjski rokometaši na prvi domači tekmi v letu 2022 zanesljivo s 36:18 premagali ekipo Šmartnega.

Celjani so srečanje začeli silovito, kaznovati vsako napako Koprčanov ter tekmo odprli z vodstvom 0:3. V 4. minuti je sledila nepotrebna izključitev Poteka, kar je omogočilo domačim, da so se vrnili v igro. Celjani so v napadu delovali v krču, dodatno pa jim je preglavice povzročal še razpoloženi domači vratar Jelovčan. Domači so z delnim izidom 4:0, ko pivovarji kar enajst minut niso zadeli, povedli s 4:3. Nalet domačih se je nato umiril, tako da si nobena ekipa ni uspela priigrati prednosti višje od zadetka. Zaključek so vendarle bolje odigrali Celjani in nekajkrat povedli za dva zadetka. Kljub temu so na odmor odšli z zadetkom prednosti.

Domači so na začetku drugega dela hitro izenačili ter prešli v vodstvo in ga držali večji del drugega polčasa. Pivovarjem nikakor ni steklo ne v obrambi, ne v napadu. Na polovici drugega dela so domači, po vratnici Poteka, v protinapadu prvič uspeli povesti za dva zadetka. Na srečo Celjanov je zaostanek hitro zmanjšal Kodrin, nato pa je dvakrat uspešno posredoval Gaberšek, ki je le malce pred tem v vratih zamenjal Bojića. Kljub še eni vratnici Vlaha, se je tekma počasi začela prevešati na stran gostov. Cokan je zadeval s sedmih metrov, Gaberšek je eno sedemmetrovko ubranil, Strmljan in Vlah pa sta s pomembnimi zadetki prednost dokončno prevesila na stran pivovarjev. Ti so štiri minute do konca povedli za dva in prednost uspeli zadržati do konca ter prišli do pomembne zmage na težkem gostovanju. Končni rezultat je bil 27:29. Pri pivovarjih so bili s po petimi zadetki najuspešnejši Kodrin, Cokan in Suholežnik, toliko obramb je imel tudi Gaberšek, za domače pa je Žagar dosegel šestkrat, Jelovčan pa je zbral šest obramb.

Celjane v naslednjem krogu čaka domača tekma z Ormožem, kar bo po dolgem času prva tekma v Zlatorogu, ko ne bo večjih omejitev vstopa.

16. krog:

RD Koper 2013 : RK Celje Pivovarna Laško     27:29 (12:13)

Dvorana Bonifika, 400 gledalcev, sodnika: Majer, Žitnik

RD Koper: Jelovčan 6 obramb, Logar 1 obrambe; Špruk 1, Žagar 6, Pavlović 1, Poklar 3, Konjevič, Moljk 3, Vujović 1, Smolnik 5/5, Muminović, Zugan 3, Sanabor, Makuc 1, Kete 2, Breznikar 1; trener: Bojan Čotar

Izključitve: 10 min; 7-metrovke: 5/7

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 3 obrambe, Gaberšek 5/1 obramb; Strmljan 3, Terzić 1, Mazej 1, Razgor, Cokan 5/5, Poteko, Ivanković 3, Čepić, Kodrin 5, Žabić, Mlakar 2, Vlah 4, Suholežnik 5; trener Alem Toskić

Izključitve: 12 min

Rdeči karton: Poteko 59′ (3×2 min); 7-metrovke: 5/5

15. krog:

RK Celje Pivovarna Laško : RD Herz Šmartno     36:18  (18:10)

Dvorana Zlatorog, 250 gledalcev, sodnika: Lah, Sok

RK Celje Pivovarna LaškoBojić 7 obramb, Gaberšek 11 obramb; Strmljan 2, Mazej 1, Razgor 2/2, Cokan 3/1, Poteko 3, Ivanković 4, Čepić 3, Kodrin 6, Žabić 3, Mlakar 7, Vlah, Suholežnik 2; trener Alem Toskić

Izključitve: 8 min; 7-metrovke: 3/3

RD Herz Šmartno: Muratovič 7 obramb, Kukovica 3 obrambe; Žižek Je., Ribarič, Škrabanja 4, Cirar 2, Pelko, Justin 5/2, Ostrež, Žižek Ju. 1, Deković 1, Jerina U., Jerina T. 3, Močnik, Avsec 2, Grum; trener Aleš Šmejc

Izključitve: 6 min; 7-metrovke: 2/2