Poraz celjskih nogometašev v Kopru

Celjski nogometaši so v 30. krogu državnega prvenstva v Kopru prekinili niz pozitivnih rezultatov. Izgubili so s 3:1, a so na lestvici še vedno zanesljivo na mestu, ki zagotavlja obstanek v elitni druščini.

Tekma se je začela z daljšo prekinitvijo, ko je udarec v glavo prejel Vrbanec in za nekaj minut obležal na tleh. Celjski vezist je po posredovanju celjske zdravniške službe lahko nadaljeval tekmo. Nekaj minut po prekinitvi je sledila prva resna akcija Celjanov. Begić je po lepem preigravanju na levi strani poslal nevaren predložek pred vrata Kopra, do žoge je prišel Sokler, ki pa je z glavo meril prek vrat. V 13. minuti je sledila prva nevarna akcija Kopra, po kateri je Colley z glavo premagal Rozmana.

Celjane to ni zaustavilo in so še naprej pritiskali na vrata Koprčanov. To se jim je obrestovalo v 23. minuti, ko je Božić prejel lepo podajo na desni strani kazenskega prostora, poslal močno podajo tik pred vrata Koprčanov, tam pa je bil najbolj spreten napadalec Sokler, ki je žogo potisnil v gol. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so gledalci spremljali borbeno igro, vendar se je prvi del končal z 1:1.

Drugi polčas so bolje začeli Celjani in bili boljši nasprotnik z večjo posestjo žoge in več priložnostmi. Dve izvrstni sta se ponudili razigranemu Soklerju, ki pa ju ni izkoristil. V 60. minuti je glavni sodnik zaradi domnevne igre z roko enega od koprskih igralcev piskal enajstmetrovko za Celje, a jo nato po pregledu VAR-a preklical. Tudi nekaj minut za tem naj bi koprski branilec z roko zaustavil nevaren napad Celjanov, a sodniki tega niso videli. Sleedil je gol Kopra. V 68. minuti je po hitrem protinapadu zadel Parris.

Rožman je takoj posegel po nekaj menjavah, ki je Celjanom vlil dodatne energije. Celjani so izvedli nekaj nevarnih napadov ob tem pa se je zgodilo še nekaj odločitev sodnikov, ki so pošteno jezile Celjane. Na drugi strani so po napaki v obrambi in grobem odkrivanju Colleya, ko je z utekanjem spotaknil branilca Vukliševića, ta uspeli zadeti. VAR posnetki so potrdili, da ni šlo za prekršek nad branilcem Celja. Koper je povedel s 3:1. V zadnjih minutah tekme je v igro prišel še Lartey, ki je zamenjal Morozova. Celjani do konca tekme niso uspeli več zadeti in tekma se je končala z zmago Kopra 3:1.

KOPER – CELJE 3:1 (1:1)
600; Colley 13., 83., Parris 67.; Sokler 23.

Koper: Golubović, Rajčević, Bručić, Novoselec, Žužek, Osuji (64./Kotnik), Jelić Balta (86./Đira), Vešner Tičić, Šušnjara (64./Jašaragić), Parris, Colley (90./Krajinović).

Celje: Rozman, Morozov (88./Lartey), Vuklišević, Stojinović, Brecl, Vrbanec, Janjičić (46./Svetlin), Božić, Begić (74./Nene Gbamble), Kuzmanović (74./Jakobsen), Sokler (74./Medved).