Poraz na derbiju Celjanom verjetno odpihnil naslov prvakov

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v 23. krogu Lige NLB v gosteh na 122. večnem derbiju visoko izgubili proti Velenju. V odločilni tekmi zaključka prvenstva so domači rokometaši Celjane premagali s 30:22 in Celjane iz boja za naslov praktično izločili.

Velenjčani so v mesecu dni kar dvakrat premagali Celjane, ki so utrpeli že četrti zaporedni poraz. Na lestvici zdaj vodi Trimo Trebnje, ki ima točko naskoka pred Celjani. Velenjčani za Celjani sicer zaostajajo za eno točko, a imajo odigrani kar dve tekmi manj.

To je bila prva tekma pod vodstvom novega trenerja Luke Žvižeja.

Razmerje v zmagah na 122 večnih derbijih med Celjem in Velenjem je z 88 zmagami še vedno močno na strani Celjanov. Velenjčani so na večnih derbijih slavili na 28 tekmah, 6 tekem se je končalo brez zmagovalca.

Prve minute tekme so minile v izenačenem boju. Velenjčani so sicer vseskozi vodili, a so Celjani do polovice polčasa uspeli vzdrževati razliko dveh golov. Celjani so nato povsem popustili, obramba je postala prepustna, vrstiti pa so se začele tudi mnoge napake. Žvižej je skušal svoje varovance umiriti z dvema minutnima odmoroma, a slabe igre Celjanov ni uspel preobrniti. Za nameček je domačim na drugi strani uspevalo skorajda vse. Celjani so tako v drugi polovici prvega dela zadeli le petkrat, domači pa kar dvanajstkrat za devet zadetkov razlike po izteku prvih trideset minut.

Tudi v drugem delu se razmerje na igrišču ni spremenilo. Domači so še naprej leteli po parketu Rdeče dvorane, gostje pa nikakor niso uspeli najti ritma, da bi vsaj zmanjšali razliko. Ta je še naprej naraščala in pri +12 (25:13) po desetih minutah nadaljevanja je Žvižej še tretjič zahteval minuto odmora po kateri so pivovarji zaigrali nekoliko bolje, vendar na drugi strani niso popuščali niti Velenjčani. Do najvišje razlike so domači prišli osem minut pred koncem tekme, ko je Kavčič zadel za 29:16, gostje pa so do konca tekme uspeli poraz le še ublažiti. Zmaga domačih je bila tako več kot zaslužena, z njo pa so še okrepili položaj prvega favorita za naslov, do katerega so prišli po zadnjih zaporednih porazih celjske ekipe. Ta ima sedaj virtualne tri točke zaostanka za Velenjem (če bo to seveda dobilo obe zaostali tekmi) in točko zaostanka za Trebnjim, ki je premagalo Krko. Le morebitni spodrsljaji obeh tekmecev, bi še lahko obrnili prvenstvo, a za to so možnosti le teoretične. Ob tem morajo pivovarji premagati še Izolo, Maribor in Ljubljano.

RK Gorenje Velenje :  RK Celje Pivovarna Laško 30:22 (19:10)

Rdeča dvorana, brez gledalcev, sodnika: Žibret, Teršek

RK Gorenje Velenje:Panjtar 15 obramb, Taletović; Haseljić 3, Tajnik 7, Pajt 4/3, Velić, Starc, Miklavčič 3, Drobež, Komar, Sokolič 1, Verdinek 2, Grmšek 1, Slatinek Jovičić 4, Kavčič M. 4, Ravnikar 1; trener: Zoran Jovičić

Izključitve: 8 min

7-metrovke: 3/3

RK Celje Pivovarna LaškoIvić, Vujović 10 obramb; Cvetko 2, Mazej 1, Dragašević, Razgor, Marguč 2/1, Grošelj 2, Poteko 2, Janc 4, Kodrin, Horžen 2, Kljun, Mlakar 3, Novak 3/3, Načinović; trener Luka Žvižej

7-metrovke: 4/4

Luka Žvižej, trener Celja Pivovarne Laško: »Žal določenih zadev, ki smo se jih dogovorili, nismo izpeljali tako, kot je bil dogovor. Bilo je preveč nediscipline, na začetku je bila želja prisotna, a duelov nismo zdržali do konca, v napadu smo bili predvsem v prvem polčasu neučinkoviti, v drugem je bilo malo boljše, a ne dovolj, da bi lahko naredili preobrat.«

Žiga Mlakar, igralec Celja Pivovarna Laško: »Kar koli reči sedajle je praktično brez pomena. Bili smo pod vsakim nivojem in na najbolj pomembni tekmi leta si nismo zaslužili karkoli. Velenje je držalo igro od prve do zadnje minute prednost, niso nam pustili dihati, tako da jim lahko le čestitam za zmago