Preobrat in zmaga celjskih nogometašev

Celjani so dosegli tretjo zmago v sezoni, saj so na domačem igrišču premagali nogometaše Krškega, ki ostajajo na zadnjem mestu lestvice. Nogometaši NK Celja so se z zmago po točkah izenačili z Domžalami in Muro, za četrtim mestom pa zaostajajo le še za dve točki.

Celjani so tekmo sicer začeli odločneje in bili nevarnejši, vendar niso znali zaključiti svojih napadov. Kazen za neučinkovitost je prišla že v 8. minuti, ko je za Krčane, po lepo priborjeni žogi in podaji Luke Volariča, zadel Dalibor Volaš. Le malo za tem bi se Celjani lahko znašli še v večjem zaostanku, vendar jih je rešila nenatančnost gostov.

V 12. minuti je sodnik Skomina pokazal na belo točko. Gostujoči obrambni igralec je namreč v kaznskem prostoru podrl Rudija Požega Vancaša, zanesljiv izvajalec za Celjane pa je bil Mitja Lotrič, ki je izid izenačil. V nadaljevanju prvega dela igre so imeli malenkostno terensko premoč gostitelji, vendar so se Krčani brez težav branili. Izid prvega polčasa je tako ostal 1:1.

Dokaj anemična igra se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. V 69. minuti pa je prišla prelomna situacija tekme, ko je vratar Krškega  Zalokar po prekršku nad Ibiševićem prejel rdeči karton. Že nekaj minut kasneje so Celjani izkoristili številčno premoč. V 74. minuti je po podaji Brecla, svoj sedmi gol v letošnji sezoni, dosegel Požeg Vancaš in zapečatil usodo Krškega. Do konca tekme bi lahko Celjani še povišali vodstvo vendar je bil Ibišević nespreten. Kljub temu so Celjani suvereno prišli do svoje tretje letošnje zmage.

Celjane naslednjo soboto čaka gostovanje v Kranju pri Triglavu.

CELJE – KRŠKO 2:1 (1:1)
350; Lotrič 13./11-m, Požeg Vancaš 74.; Volaš 8.
RK: Zalokar 70./Krško

Celje: Rožman, Andrejašič, Stojinović (73./Cvek), Džinić, Brecl, Pišek, Benedičič, Novak (90./D. Štraus), Lotrič, Požeg Vancaš, Ibišević (87./R. Štraus).

Krško: Zalokar, Hing-Glover (84./Kovačič), Brekalo, Ejup, Tomić, Volarič, Ogrinec (68./Ristovski), Da Silva, Srečković, Vukušić (72./Frelih), Volaš.