Prva celjska zmaga v Alpski hokejski ligi

Celjski hokejisti so na domačem ledu sinoči prišli do svoje prve zmage v Alpski hokejski ligi. Zgodovinski uspeh jim je uspel prosti ekipi Lustenau, in sicer z najtesnejšo možno razliko.

Svojo peto tekmo v AHL so Celjani začeli ofenzivno in preko Nika Grahuta povedli že po eni minuti igre. Gostje so v peti minuti izenačili, drugi domači gol pa so gledalci videli v 19. minuti, ko je zadel Mikus Mintautiškis. Po pol ured igre je bilo na semaforju 3:1 za Celjane pa je bil uspešen Jure Sotlar. V izteku druge tretjine je isti igralec zadel za 4:1. Gostje se niso predali in v 50. in 51. minuti dosegli dva gola in tako tekmo naredili znova rezultatsko odprto.

RST-Pellet Celje Celje : Lustenau 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)

Naslednja preizkušnja Celjane čaka v petek, 6. oktobra, ko bodo gostili Bregenzwald.