Prva zmaga se še vedno izmika

kosarka_nymburk_celje_ocvirk_december_2018Celjske košarkarice so sinoči odigrale peto od šestih tekem v evropskem pokalu. V češkem Nymburku je le malo manjkalo, da bi prišle do prve zmage.

Čehinje so sicer veliko bolje začele in prvo četrtino dobile za 9 točk. Gostje so bile v drugi četrtini več kot enakopravne nasprotnice in svoj zaostanek prepolovile. Podobno je bilo v tretji četrtini, ki se je končala s 47:46.

V zadnjih 10 minutah so cinkarnarke pošteno nagnale strah v kosti domačinkam, saj so sredi četrte četrtine vodile za tri točke. Po vodstvu domačih so Celjanke tri sekund pred koncem znižale na 63:61, po prekršku petih sekund pa imele celo možnost priti do zmage, a toliko sreče niso premogle.

Nymburk : Cinkarna Celje 65:61 (21:12, 8:12, 18:22, 18:15)