Prvi celjski poraz po letu 2015

Celjski rokometaši so nocoj gostovali v Ribnici, kjer so se pomerili ekipo, s katero v deželi suhe robe so zadnja leta odigrali precej tesnih tekem.

Tako je bilo tudi tokrat, a s to razliko, da je zmaga ostala na zahodnem Dolenjskem.

Ribnica je začela odlično in povedla s 5:1. Celjani so v 10 minutah uspeli vzpostaviti ravnotežje in izenačiti na 7. Pet minut pred koncem polčasa je domača vrsta zadela za 11:10, potem pa so do konca prvega dela trikrat zadeli gostje.

Prednost Celjanov je bila največ tri gole, kolikor je znašala tudi v 54. minuti, ko je bilo 17:20. Sledile se minute domačih, ki so tri minute do konca vodili za gol. Gal Marguč je v 58. minuti izenačil na 21 s sedemmetrovke.

Po minuti odmra so nekaj sekund pred koncem tekme gol za zmago zadeli Ribničani. Pivovarji so imeli po svoji minuti odmora za zadnjo akcijo na voljo tri sekunde, a je šla žoga visoko čez prečko.

To je bil prvi poraz Celjano v državnem prvenstvu po skoraj treh letih.

Riko Ribnica : Celje Pivovarna Laško 22:21 (11:13)

Riko Ribnica: Bojić 1, Strmljan 2, Horvat 1, Vujačić 1, Glavan, Žagar, Knavs 2 (1), Pahulje, Lešek, B. Nosan 2, Kovačič 7, Pucelj 1, Tomšič, M. Nosan, Setnikar 5, Košmrlj.

Celje Pivovarna Laško: Panjtar, Ferlin, Vujović 4, Jurečič, Malus 4, Razgor, Ovniček 2, Marguč 4 (2), Šarac 5, Grošelj, Nenadić, Kodrin 2, Horžen, Anić, Bećiri.

DOBOVA                  3  0 0 3   0

V nedeljo je na sporedu domača tekma lige prvakov, in sicer se bo ob 17:00 začelo srečanje s Flensburgom.