Prvi poraz Sešlarja na klopi Celjanov (video)

Celjski nogometaši so po dveh remijih in štirih zmagah (vključno s pokalno) v 16. krogu državnega prvenstva, proti Kalcerju iz Radomelj prekinili zmagoviti niz. Po visokem zaostanku so najprej uspeli izenačiti, a so Radomlje na koncu vendarle dosegle zmago. S tem je prekinjen tudi niz neporaženosti pod novim trenerjem Simonom Sešlarjem, ki je doživel prvi poraz odkar je prevzel in preporodil Celjane. Radomljani so dosegli sploh prvo letošnjo domačo ligaško zmago.

16. krod državnega prvenstva je prinesel ponovitev pokalnega četrtfinala, le da so se tokrat zmage veselili Radomljani. Ti so bolje začeli tekmo in povedli že v 20. minuti. Za vodstvo domačih je s pravim evrogolom poskrbel Gedeon Guzina, ki je zadel s “škarjicami” (video spodaj). Gol je bil sicer kar nekaj minut pod drobnogledom VAR-a, ki je potrdil regularnost zadetka. To je bil tudi izid polčasa.

Tudi drugi polčas se je začel po željah domačih, saj je že po treh minutah za podvojitev vodstva zadel Ivan Šarić, na katerega je pozabila celjska obramba. V 66. minuti bi lahko bila tekma že odločena, ko je po strelu iz kota Raduha zaplaval v prazno, nov zadetek rumeno-črnih pa je zadnji trenutek pred golovo črto preprečil Žan Zaletel. Celjanom se je srečna preprečitev zadetka obrestovala z zadetkom za znižanje dve minuti pozneje. Tamar Svetlin in Mićo Kuzmanović sta lepo kombinirala na desni, predložek je najprej ujel Adam Jakobsen, nato pa je bil z glavo natančen Ester Sokler.

Celjanom je zadetek dal krila, saj so v 74. minuti izenačili na 2:2, potem ko je po izvajanju kota nespretno posredoval Jaka Ihbeisheh, ki ga je žoga zadela v hrbet in se odbila v domači gol. Radomljani so nalet Celjanov prekinili na najboljši možen način, z golom. Luka Guček je na desnem krilu izvedel izjemen prodor, se sprehodil mimo celjskih nogometašev in natančno podal pred gol, kjer je še drugič zadel Šarić za končnih 3:2.

KALCER RADOMLJE – CELJE 3:2 (1:0)