PSG premočan za borbene pivovarje

Po sehaligaškem porazu z Zagrebom so celjski rokometaši po koncu reprezentančnega premoru doživeli še en poraz. V razprodanem Zlatorogu je bila v tekmi 11. kola lige prvakov od njih boljša zasedba iz Pariza.

Gostje so kar hitro nakazali po kaj so prišli in v 10. minuti preko Nikole Karabatića povedli 3:8. Celjani so se v 19. minuti sicer uspeli približati na tri gole zaostanka, a so Francozi v 24. minuti, ponovno preko Karabatiža, povedli 9:16. Pivovarji so v končnici prvega polčasa s serijo 4:0 prišli bližje gostom.

Celjani so na začetku drugega polčasa dvakrat znižali zaostanek na tri, v 44. minuti pa je Tilen Kodrin znižal na 18:20. PSG je to nekoliko “ujezilo”, tako da so kmalu pobegnili na pol ducata golov prednosti. Celjani so želeli čim dražje prodati svojo kožo in se še dvakrat približali na -3, na koncu pa so gostje, ki premorejo številne zvezdnike, znova nekoliko povišali prednost.

Pri gostiteljih je bil s 7 goli najbolj učinkovit Borut Mačkovšek. Celjani so na lestvici skupine B s 5 točkami še vedno na 7. mestu, ki si ga delijo z Aalborgom.

Celje Pivovarna Laško : Paris Saint-Germain 26:31 (13:17)

RK Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Panjtar 12 obramb; Vujović 2, Jurečič, Malus 1, Suholežnik 1, Marguč 2/2, Grošelj, Slišković, Kodrin, Makuc 2, Anić 1, Dujshebaev, Mačkovšek 7, Mlakar 1, Bećiri 4; trener Branko Tamše

Izključitve: 8 min, 7-metrovke: 2/3

Paris SGH: Corrales 14 obramb, Omeyer; Gensheimer 7, Mollgaard, Stepančić, Keita, Sagosen 1, Kounkoud 1, Damjanović, Remili, Abalo, Karabatić L. 4, Narcisse 4, Nielsen 2, Karabatić N. 5, trener: Zvonimir Serdarušić

Izključitve: 12 min, 7-metrovke: /

Branko Tamše, trener RKCPL »Žal v prvem polčasu nismo bili ekipa, ki bi morala biti. To smo bili deloma šele v drugem polčasu, ko žal nismo izkoristili navdiha Panjtarja, saj nam je na drugi strani z enako mero vračal Corrales. Tam smo zgrešili nekaj čistih priložnosti, da bi se približali. Že pred tekmo sem dejal, da moraš biti za kaj več proti Parizu na optimumu, to pa mi žal nismo bili. Nekateri igralci so se lepo vrnili ali se vračajo v formo, ki jo želim in dobivamo neke nove mlade igralce, na katere bomo lahko računali. Pred nami so novi izzivi in moramo delati, delati in vsak trening narediti vse, da bo naslednjič drugače.«

Že v torek čaka Celjane tekma lige SEHA v Skopju.

*foto: RKCPL