Punce do zmage v Kranju, fantje v Celju boljši od Kranjčanov po dodatku

Edini standardni derbi ženskega košarkarskega prvenstva zadnjih let so tudi tokrat dobile Celjanke.

Prvi polčas je bil rezultatsko zelo uravnotežen, z rahlim vodstvom ekipe iz Celja, ki je na glavni odmor nesla pičli dve točki prednosti. Kranjčanke so v 22. minuti izenačile, potem pa so cinkarnarke dale v višjo prestavo in že v 25. minuti vodile z dvomestno prednostjo. Triglavanke so potem nekoliko zmanjšale zaostanek in v 32. minuti prišle na -5, a bližje niso zmogle.

TRIGLAV : CINKARNA CELJE 57:70 (10:14, 16:14, 17:22, 14:20)
Friškovec 15, Radović 12, Delić in White 11, …

8. Domžale 0/10 10

V četrtek, 13. decembra, Celjanke čaka domača tekma evropskega pokala s slovaškim Ružomberokom, ki se bo začela ob 18:30.

§

V 9. kolu drugoligaškega tekmovanja so celjski košarkarji prišli do zmage šele po 45 minutah igri, pri čemur jim ni mogel pomagati Američan Hunt, ki je imel težave s hrbtom.

Kranjčani s celjskim glavnim pokroviteljem so v dvorani I. OŠ Celje po 7 minutah vodili za 10 točk. Potem so se Celjani nekoliko približali, a so gostje v 16. minuti vodili že za 15. Do konca prvega polčasa je razlika usahnila na 6.

V 23. minuti so domači izenačili in se kmalu za tem prebili v manjše vodstvo. Ekipi sta zadnji kvartal začeli izenačeni, Celjani pa so v 36. minuti vodili za 5.  V zadnjem napadu so triglavani, kljub blokadi Iva Držića, uspeli izenačiti in izsiliti podaljšek. V njem so bili domači bistveno bolj uspešni in se veselili zmage. Pri Celju je novinec Aldin Hasić dosegel 8 točk.

Celje : ECE Triglav 99:88 (16 : 22, 21 : 21, 19 : 13, 24 : 24, 19 : 8)

Grušovnik 27, Koštomaj 21, Rizman 18,  Cuk 11,Držić 10, …