Reprezentančni premor Celjanom ni dobro del

Nogometaši Celja so po nizu prvenstvenih tekem brez poraza danes, po reprezentančnem premoru, izgubili proti Gorici z 2:1.

Po reprezentančnem premoru so celjski nogometaši danes nadaljevali s tekmovanjem v Prvi ligi Telekom Slovenije. Tekmo 12. kroga so odigrali v Novi Gorici, kjer so nastopili brez Jureta Travnerja, ki je imel prepoved igranja zaradi štirih rumenih kartonov ter poškodovanega Nina Pungarška. Gorica je bila uspešnejša z 2:1.

Že začetek tekme ni šel po načrtih, saj so Celjani obstali v prometnem zamašku, zaradi česar se je tudi tekma začela s 30 minutno zamudo.

Celjani so kljub temu dobro začeli tekmo in si v uvodnih 20. minutah ustvarili več priložnosti, kot gostitelji. A, kot že mnogokrat, se je tudi tokrat izkazalo pravilo “gdor ne da, dobi”. Gostitelji so namreč v 21. minuti, po sploh prvem strelu na gol, prišli do vodstva z 1:0.

Tudi po prejetem zadetku so Celjani še naprej ogrožali vrata Gorice. Najbolj nevaren je bil Lupeta, ki pa ni in ni mogel spraviti žoge za hrbet goriškega vratarja. Priložnosti je imel v 27. in 28 minuti srečanja.

V 34. minuti je odlično proti kazenskemu prostoru prodrl Rudi Požeg Vancaš, ki je ob več kot očitnem prekršku obležal na zelenici, vendar pa se sodniška piščal ni oglasila.

Smola je Celjane spremljala tudi v drugem polčasu, ko je v 56. minuti v igro namesto Denija Štrausa vstopil Nikola Gatarić, ki pa se je po prvem stiku z žogo poškodoval.

Težave Celjanov so znali izkoristiti Goričani, ki so v 66. minuti povišali na 2:0. V 76. minuti so Celjani končno uspeli zadeti in zmanjšati zaostanek na 2:1. Z glavo je žogo v mrežo poslal Elvedin Džinić. Že nekaj minut kasneje so imeli nogometaši Celja priložnost za izenačenje, a so se gostitelji uspeli rešiti.

Celjani so v zadnjih minutah močno pritisnili, vendar jim rezultata ni uspelo izenačiti.

Celjski nogometaši bodo zdaj vse misli usmerili v pokalno tekmovanje. Že v torek jih čaka prva tekma četrtfinala omenjenega tekmovanja. V Celju bo gostovala Mura.

Podrobnosti tekme in lestvica:

Gorica – Celje 2:1 (1:0)

Strelci: 1:0 – Kapić (21. min), 2:0 –  Nwabueze (66. min), 2:1 – Džinić (76. min).

Nova Gorica, gledalcev 400.

Glavni sodnik: Dragoslav Perić (Kranj). Pomočnika: Dejan Švarc in Alen Salkić. Četrti sodnik: Andrej Žnidaršič. Delegat: Jože Tomšič.

GORICA: Sorčan, Celcer, Kapić, Filipović (od 46. Grudina), Nwabueze (od 88. Gulič), Kolenc, Osuji, Žigon, Kavčič, Curk, Lipušček. Trener: Miran Srebrnič.

CELJE: Jurhar, Džinić, Žinko, Vidmajer, Brecl, Pišek, Kelhar (od 82. Predragović), Štraus (56. Gatarić), Požeg Vancaš, Dangubić, Lupeta. Trener: Dušan Kosič.