Rokomet: Celjani imajo priložnost, da na četrtkovi tekmi osvojijo naslov državnih prvakov

rokometV današnjem dvoboju, ki je potekal v Rdeči dvorani v Velenju in je prinesel veliko bolj napeto ozračje kot prvo srečanje, so pivovarji dosegli še drugo zmago v nizu finalnih obračunov proti ekipi Gorenja iz Velenja. V skupnem seštevku tako vodijo z 2:0 in imajo vse niti v svojih rokah, saj lahko na tekmi v četrtek, v domači dvorani Zlatorog že ponosno dvignejo pokal in proslavijo naslov državnih prvakov.

Rezultat

RK GORENJE VELENJE – RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 28:31 (12:16)

Strelci

Gorenje: Medved 5, Burič S. 2, Szyba 2, Skube 9, Šoštarič 6, Dujmovič 2.

Celje: Blagotinšek 4, Janc 1, Razgor 1, Poteko 1, Miklavčič 5, Sliškovič 9, Zarabec 7, Žvižej 3.

Potek srečanja

Drugi finalni obračun je prinesel borbeno igro obeh ekip. Srečanje sta dobro odprli obe ekipi, Celjani so večkrat povedli, vendar so se jim domačini hitro približali in jim niso dopustili, da si priigrajo večjo razliko. Nekaj minut pred koncem prvega polčasa so Celjani vodili za pet zadetkov, polčas pa sta zaznamovala odlično razpoložena vratarja Skok in v vratih Gorenja Burič. Drugi polčas so zopet dobro začeli Velenjčani, ki so se približali na dva zadetka. Po nekaj napakah v igri pivovarjev so gostitelji uspeli izenačiti in petnajst minut pred koncem srečanja je bila tekma povsem odprta. V nadaljevanju so Celjani večkrat povedli za zadetek, vendar so Velenjčani hitro izenačili. Štiri minute pred koncem so celjski rokometaši uspeli pobegniti na dva zadetka prednosti in to prednost so uspešno ohranili do zadnjega sodniškega žvižga.

Tretja, morda že odločilna finalna tekma bo v ČETRTEK, 28.5 OB 19:00 V DVORANI ZLATOROG.

Vir: CPL, uradna spletna stran